Technologie i Firma

BLIK z rekordowym kwartałem i półroczem

przeczytasz w 1 min.

Polski Standard Płatności może odtrąbić sukces. W dodatku wiele wskazuje na to, że BLIK będzie dynamicznie zyskiwał popularność.

Z polskiego standardu płatności BLIK korzystać mogą już klienci prawie wszystkich dużych banków i mogą robić to w coraz większej liczbie przypadków. Nie dziwi więc zupełnie, że drugi kwartał tego roku był dla tej formy płatności mobilnych rekordowy.

W drugim kwartale bieżącego roku użytkownicy wykonali prawie 7 milionów transakcji, co stanowi 21-procentowy wzrost w porównaniu do pierwszego. Łącznie w pół roku Polacy ze smartfonami w dłoniach zrealizowali ich prawie 13 milionów.

Najwięcej w drugim kwartale, bo 4,2 miliona razy BLIK został wykorzystany podczas zakupów w Internecie, 1,9 miliona razy – do wypłaty gotówki z bankomatów, 500 tysięcy razy do zapłacenia za zakupy w sklepie stacjonarnym i 335 tysięcy razy, by wykonać przelew na numer telefonu. Średnio każdego dnia daje to 76 tysięcy transakcji.

„Mamy za sobą kolejny rekordowy kwartał i zarazem półrocze. BLIK jest standardem płatniczym, który zdobywa popularność wśród coraz większej grupy Polaków” – komentuje Dariusz Mazurkiewicz, prezes Polskiego Standardu Płatności, operatora systemu BLIK.

BLIK 2kw
Legenda: WWW – płatności w Internecie; ATM – bankomaty; POS – płatności w sklepach stacjonarnych; P2P – przelewy na numer telefonu.

Obecnie BLIK obejmuje zasięgiem ponad 4,5 miliona użytkowników i Polski Standard Płatności robi wiele, by ta liczba się zwiększała. Wydłuża się lista współpracujących banków i rośnie liczba obsługujących standard urządzeń. Przy okazji zwiększa się funkcjonalność – w czerwcu na przykład doszło wpłacanie gotówki we wpłatomatach.

„Dzięki BLIKOWI miliony Polaków mogą bezpiecznie i wygodnie, korzystając ze smartfona, wypłacać gotówkę z bankomatów, płacić w tradycyjnych sklepach oraz przelewać natychmiastowo pieniądze innym użytkownikom na numer telefonu bez znajomości ich rachunku bankowego. BLIK to najszybsza metoda płatności w sklepach internetowych oraz mobilnych” – zachwala operator.

Źródło: Polski Standard Płatności. Ilustracja: BLIK

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  sebos80
  5
  Dodatkowo przy wypłacie z bankomatu, nie trzeba narażać się na potencjalne zeskanowanie karty przez złodziei. Oby nie znaleźli sposobu jak okradać użytkowników BLIK, o ile już nie mają sposobu.
  • avatar
   POSTMAN
   4
   A co tu się dziwić. Świetna usługa nie muszę się logować za każdym razem do baku i wpisywać login i hasło wystarczy podać 6 cyfr i po kłopocie. Polecam
   • avatar
    vegasnight9
    3
    BLIK jest genialny w swojej prostocie. Najbardziej wygodna forma płatności w internecie. I na dodatek bezpieczna. Polska górą! Polecam.
    • avatar
     Nutaharion
     0
     Najlepsze co jest w Bliku to to, że mogę wypłacić pieniądze z bankomatu i nigdzie nie muszę wkładać karty. Daje mi to poczucie bezpieczeństwa przed skimmerami, które pojawiają się także w Polsce.