Gry komputerowe

Blizzard zbanował ponad 100 000 kont w World of Warcraft - trwa walka z botami

przeczytasz w 1 min.

Tego typu działania z pewnością spotkają się z pozytywnym odbiorem.

World of Warcraft gra

World of Warcraft nieprzerwanie cieszy się bardzo dużą popularnością, ale w ostatnim czasie znów odnotowana została w tej kwestii tendencja spadkowa. Blizzard postanowił zareagować i wyeliminować jeden z problemów, na który gracze często się skarżyli.

Pod koniec zeszłego roku World of Warcraft mogło pochwalić się 10 milionami abonentów. Mniej więcej tydzień temu producent ujawnił jednak, że od tego czasu sporo sie zmieniło, ponieważ obecnie mówić należy tutaj o liczbie około 7 milionów. Jak na kilka miesięcy to spadek jest zatem bardzo zauważalny, a właśnie ubyło ponad 100 000 kolejnych kont.

Tym razem mowa jednak o celowym działaniu studia Blizzard. Postanowiono bowiem nieco dokładniej przyjrzeć się nieuczciwym praktykom. W związku z tym właśnie nałożono bany na około 100 000 kont.

„Niedawno podjęliśmy działania przeciwko wielu posiadaczom kont w World of Warcraft, które zostały uznane za te korzystające z niedozwolonych rozwiązań mających na celu zautomatyzowanie rozgrywki, powszechnie znanych jako boty. Jesteśmy zobowiązani do zapewnienia równych i sprawiedliwych szans dla wszystkich w World of Warcraft i będziemy nadal podejmować działania przeciwko tym, którzy naruszają zasady. Oszukiwanie w jakiejkolwiek formie nie będzie tolerowane.”

Tego typu działania z pewnością spotkają się z pozytywnym odbiorem. Nie ma się co jednak łudzić, że po raz kolejny bariera 10 milionów abonentów może zostać przekroczona tylko po premierze nowego dodatku.

Źródło: dailydot, us.battle

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  5
  I tak maksymalnie grających normalnie ludzi jest około 1-2 milionów a reszta to chinskie boty -_-
  • avatar
   Konto usunięte
   3
   Ta gra już umarła dawno temu, prawie wszyscy gracze nawet na BG to boty.
   • avatar
    Konto usunięte
    2
    Bardzo dużo ludzi gra, ale w niektórych miejscach jest wiele botów. Brawo Blizzard.
    • avatar
     Konto usunięte
     2
     Po komentarzach widzę, że nie tylko moje ulubione MMO (Lineage 2) jest spowite botami, gdzie się tylko nie ruszysz. Plaga botów po prostu PRZESZKADZA. Czy to w PvE czy (co jest najgorsze) w PvP. Ale są w tym tak ogromne pieniądze, że niestety ale nigdy się tego nie pozbędziemy. Moje czasy z MMO po tym wszystkim minęły a byłem skłonny płacić za abonament czy premium dodatki w f2p.
     • avatar
      Ryuhoshi
      0
      Aż się legendarny klasyk przypomniał :D https://youtu.be/enJZ3PHbW_U?t=1m35s
      • avatar
       Andari
       0
       prawda... botów jest od zaje**** idzie się na random bg i co sie widzi? 2 grupy botów... ale za to łatwo mozna wykorzystać ten fakt i zdobyc sporo honoru łatwą wygraną bo te boty nie są za inteligentne :D