Blu-ray wplątany w kłótnię patentową

przeczytasz w 0 min.

Technologia Blu-ray może mieć poważne kłopoty po tym jak Kalifornijska firma zakomunikowała, że Sony ukradła jej pomysły i naruszyła jej patenty. Według Gamespot, Target Technology, która projektuje i zapewnia cienkie warstwy stopów odpornych na korozję do zastosowań w dyskach optycznych domaga się odszkodowania za domniemane naruszenie praw patentowych dotyczących technologii Blu-ray.

Na ławie oskarżonych znajdą się Sony Computer Entertainment America, Sony Pictures i Sona DADC. Technologia, która jest powodem sporu dotyczy materiałów warstwy odblaskowej stosowanej w dyskach optycznych.

Patent firmy Target odnosi się do wykorzystania tańszych stopów srebra zamiast złota. Patent został złożony w kwietniu 2004 i przyznany w marcu 2006 roku.

Firma Target domaga się nakazu sądowego zabraniającego w przyszłości firmie Sony naruszanie jej praw patentowych. Jeśli takową otrzyma, możliwe, że z półek sklepowych znikną dyski Blu-ray. W rzeczywistości taki plan wydaje się raczej być mało prawdopodobny. Target chce otrzymać odszkodowanie wraz ze znacznymi odsetkami, które jak twierdzi należą jej się za jak to określa celowe i rozmyślne naruszenie jej praw.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!