Telewizory

To jeszcze telewizor czy już dzieło sztuki?

przeczytasz w 1 min.

C-SEED N1 to designerski majstersztyk, a przy tym (co zaskakujące) kawał dobrego, nowoczesnego telewizora.

Oto niezwykły, designerski telewizor C-SEED N1

Szukanie argumentów pod tezę, że jest to rozwiązanie szczególnie praktyczne, byłoby dość karkołomnym zadaniem, więc lepiej po prostu odpuścić. Tym bardziej, że powód, dla którego poświęcone temu urządzeniu materiały cieszą się takim zainteresowaniem, jest zupełne inny. Telewizor C-SEED N1 przede wszystkim imponuje swoim niezwykle oryginalnym designem. Niełatwo byłoby to opisać, po prostu zobacz, jak się otwiera...

Zamknięty wygląda jak minimalistyczna rzeźba, otwarty zaś jest wyjątkowo estetycznym telewizorem. Zupełnie krzywdzące byłoby jednak określenie go mianem designerskiej ciekawostki. Pod tą piękną powłoką kryje się bowiem także naprawdę konkretna specyfikacja. 

C-SEED N1 TV 1 C-SEED N1 TV 2

To też po prostu dobry telewizor

Zacznijmy od tego, że C-SEED N1 wykorzystuje panel w technologii Micro-LED, a więc rozwiązanie, w którym upatruje się następcy OLED-ów. Wykorzystuje maluteńkie diody, dzięki czemu jest w stanie zapewnić niemal nieskończony kontrast i głęboką czerń, a równocześnie nie ma tu elementów organicznych, co zwiększa żywotność i osiąganą jasność panelu. Krótko mówiąc: zawiera zalety OLED-ów, eliminując równocześnie ich wady. 

W zależności od preferencji można wybrać ekran o przekątnej 103, 137 lub 165 cali. W każdym przypadku można liczyć na wysoką rozdzielczość, 16-bitowe przetwarzanie kolorów, jasność na poziomie 1000 nitów, komplet podstawowych gniazd, antyrefleksyjną powłokę oraz 100-watowe głośniki, dzięki którym jakość dźwięku nie odstaje od obrazu. 

C-SEED N1 TV 3

Jeśli musisz pytać o cenę, to nie jest to TV dla ciebie

Oczywiście na taki telewizor niewiele osób będzie mogło sobie pozwolić. To propozycja dla koneserów sztuki, będących równocześnie maniakami nowych technologii. Ceny rozpoczną się od... 190 tysięcy dolarów

Źródło: C-SEED, New Atlas, Maxim

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  piomiq
  9
  Telewizor to przeżytek, chyba że służący jako monitor do konsoli.
  • avatar
   Danketch
   8
   ...a na końcu odpalasz TVP1 i oglądasz mordę Jarka :P
   • avatar
    malyperelka
    6
    Wpadam do domu w ostatniej chwili aby obejrzeć interesujący mnie program i ..? I czekam 15 min. aż łaskawie to pudło się otworzy i wyświetli nota bene ładny obraz.
    • avatar
     Aktyzm
     3
     Rubin 714p odpalał się szybciej
     • avatar
      Konto usunięte
      2
      jaki telewizor by nie był, i tak na nim ciągle ta sama treść. przy współczesnych technologiach taki wielki telewizor można zastąpić projektorem.