Gry

Call of Juarez ponownie w rękach Techlandu

przeczytasz w 1 min.

Stęskniliście się za serią Call of Juarez? Jeśli tak, to mamy dobre wieści – marka powróciła do firmy Techland, a to pozwala liczyć na nową odsłonę – pełnoprawną kontynuację Gunslingera z 2013 roku.

Jeśli chodzi o wirtualne westerny, to mówi się przede wszystkim o serii ekipy Rockstar, ale nie powinno się zapominać o równie intrygującej marce Call of Juarez wykreowanej przez polski Techland. Być może oprócz Red Dead Redemption 2 wkrótce doczekamy się też nowej odsłony spod tego drugiego znaku.

Techland ogłosił bowiem, że marka Call of Juarez powróciła do niego z rąk Ubisoftu. Skutkiem natychmiastowym jest powrót na Steama gry o podtytule Gunslinger, która od początku, czyli od 2013 roku zbiera „przytłaczająco pozytywne” recenzje na platformie Valve – 95 proc. wystawionych ocen to „pozytywy”. Warto wspomnieć, że do 4 maja produkcja jest dostępna w cenie obniżonej o 33 proc., co oznacza, że kosztuje 33 złote i 33 grosze.

„Stworzona przez Techland seria Call of Juarez cieszyła się uznaniem krytyków i doczekała oddanej społeczności. Techland stawia kolejne kroki na drodze do zostania wiodącym wydawcą i dlatego jesteśmy zachwyceni faktem, że do naszego portfolio wraca Call of Juarez: Gunslinger. Dziękujemy Ubisoftowi za wspaniałą pracę włożoną w wydawanie gier z serii” – powiedział Adam Lasoń z Techlandu.

To jednak nie jest najważniejsze. Odzyskanie praw do marki Call of Juarez najpewniej oznacza bowiem, ze Techland wiąże z nią jakieś plany. Niewykluczone więc, że wkrótce zapowiedziana zostanie nowa odsłona serii. Możliwe nawet, że już od dłuższego czasu trwają nad nią prace, bo wciąż nie zdradzono, czym jest „tajemniczy projekt AAA”, którego budżet wynosi około 150 milionów złotych. 

Zresztą Adam Lasoń dodał, że wraz z całą ekipą Techlandu zamierza „kontynuować dzieło Ubisoftu i wspierać społeczność Call of Juarez z takim samym oddaniem”. Brzmi nieżle – a co w ogóle byście powiedzieli na powrót na Dziki Zachód po polsku?

Źródło: VG247, Techland

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  dariozpata
  1
  Z pewnością nową grą z tej serii będzie Call of Juarez Battle Royale!!!
  • avatar
   stach122
   0
   No i zajebiście :)
   • avatar
    Kiciulek
    0
    Dziki zachód od Techlandu to jest to na co czeka wielu graczy :)