• benchmark.pl
 • RTV
 • Niezaprzeczalny atut Canal+ gdy lubisz oglądać transmisje sportowe
RTV

Niezaprzeczalny atut Canal+ gdy lubisz oglądać transmisje sportowe

przeczytasz w 1 min.

O atrakcyjności oferty danej telewizji czy wręcz pakietu programów telewizyjnych decyduje nie tylko wartość treści, ale też aspekt techniczny czyli jakość nadawanego sygnału. W przypadku sportu wyjątkowo istotna.

Niedawno zastanawialiśmy się nad tym, który pakiet programów telewizyjnych lepiej wybrać. Canal+ czy Cyfrowy Polsat. Jednym z rozpatrywanych elementów oferty była ta związana ze sportem. Jeśli wtedy nie poczuliście się przekonani do Canal+ to wkrótce możecie zmienić zdanie.

Canal+ już od kilku miesięcy testował bowiem transmisje w standardzie UHD HDR, czyli nie tylko wysokiej rozdzielczości, ale też o wysokim zakresie dynamiki. Testował, bo zdaniem stacji przesiadka z sygnału SDR na HDR jest równie skomplikowanym wyzwaniem co skok rozdzielczości z HD na 4K.

Sportowy Canal+ w UHD HDR już na dobre

Na szczęście testy się skończyły, a Canal+ przechodzi teraz do regularnych transmisji w UHD HDR na swoich kanałach sportowych. Na razie najczęściej takiej jakości obraz zobaczycie podczas relacji z meczów piłkarskich, ale docelowo każda dyscyplina, która jest pokazywana na kanałach Canal+ ma otrzymać wsparcie HDR.

Z pewnością będzie to zmiana z radością przyjęta przez kibiców, którzy w tym roku wciąż nie mogą być pewni złagodzenia przepisów związanych z ich udziałem w imprezach sportowych. Dzięki transmisjom UHD HDR będą mogli lepiej wczuć się w emocje nawet siedząc przed ekranem telewizora.

Canal+ szykuje transmisje w rozdzielczości UHD z HDR w przypadku Mistrzostw Europy w piłce nożnej rozgrywanych w 2021 roku

Transmisje UHD HDR na Canal+ stały się możliwe dzięki współpracy EMG (Euro Media Group) oraz Sony, które zapewniło odpowiedni sprzęt do rejestracji wydarzeń. W tym kamery HDR-3500, procesory obrazu HDR HDRC-4000 i monitory referencyjne BVM-HX310. O cenę tych akcesoriów lepiej się nie pytać, bo nie to powinno nas interesować, a ostateczny efekt.

Ocenić go można oglądając programy i transmisje sportowe transmitowane na Canal+.

Źródło: Sony

Czytaj więcej na temat telewizji i telewizorów:

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  abukiewicz
  5
  I jak zwykle w ankiecie niema wszystkich opcji do zaznaczenia...
  Brakuje mi opcji: Nie oglądam transmisji sportowych
  • avatar
   Mario2k
   2
   Z jakim bitrate to puszczą ? bo cóż z tego że mamy 4k HDR jak niski bitrate będzie kaszanić jakość obrazu .
   • avatar
    Suncho
    0
    FAjnie jak na kanale 109 leci Premier League ...Ekstraklasie nawet 8k HDR nie pomoze!!
    Prosze przywrocic transmisje Ligi Angielskiej w HDR w pierwszej kolejnosci albo rezygnuje!!
    pozdrawiam
    • avatar
     Adrianwo
     0
     Jakie drogie kamery kupiliście. Blackmagic URSA Broadcast wypada podobnie ale jest sporo taniej.