Ciekawostki

Popularny operator usuwa kanał gwarantowany z oferty. Co za to przysługuje?

przeczytasz w 1 min.

Canal+ usuwa ze swojej oferty stację Playboy TV wraz z końcem roku 2022. W niektórych pakietach był to kanał gwarantowany, a zatem abonentom przysługuje prawo rozwiązania umowy bez konsekwencji.

Kanał gwarantowany znika z Canal+

Mowa o stacji, która na dekoderach Canal+ jest nadawana na kanale numer 304. Playboy TV zniknie też z satelity Hot Bird 13E, a dla abonentów Canal+ jest właśnie ostatnia okazja, aby rozwiązać umowę z operatorem bez ponoszenia konsekwencji.

Canal+ informuje o wyłączeniu nadawania stacji Playboy TV swoich klientów za pośrednictwem wiadomości e-mail. Warto zatem sprawdzić swoje skrzynki oraz przeczytać umowę z operatorem.

Informujemy, że CANAL+ Polska S.A zakończy udostępnianie kanały Playboy TV z dniem 31.12.2022 r. W związku z tym, na podstawie Rozdziału V ust. 15 i 16 Regulaminu świadczenia usług, do dnia 31.12.2022 r. przysługuje Państwu prawo do rozwiązania umowy bez zachowania okresu wypowiedzenia. Umowę mogą Państwo wypowiedzieć m.in., przesyłając rezygnację na adres: CANAL+ Polska S.A., 02-100 Warszawa, skr. pocztowa 8.” - czytamy w komunikacie przesyłanym abonentom.

Sprawdź, czy kanał w twojej umowie jest oznaczony jako gwarantowany

Rozwiązanie umowy z Canal+ na podstawie usunięcia z oferty programu gwarantowanego (Playboy TV) jest możliwe wyłącznie w sytuacji, kiedy rzeczywiście jego nadawanie jest zapewnione w umowie podpisanej z operatorem. Dotyczy to głównie pakietu Multi Man Pack.

Jak wynika z opisu kanału Playboy TV na platformie Canal+: jest to stacja premium poświęcona erotycznej rozrywce dla dorosłych.

Jeśli zatem wygaszana u operatora stacja Playboy TV jest określona w twojej umowie jako gwarantowana - przysługuje ci prawo zerwania umowy bez konsekwencji, tj. bez zachowania okresu wypowiedzenia określonego w dokumencie.

Źródło: Canal+

Komentarze

13
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  sn00p
  12
  To bardzo bardzo przydatna informacja. Dzięki Norbert!
  • avatar
   Agresor
   7
   PiS, Putin, wojna, inflacja, wysokie ceny paliw i jeszcze to....
   • avatar
    Altru
    5
    "Canal+ usuwa ze swojej oferty stację Playboy TV"

    Co zrobić, jak żyć, tysiące pytań bez odpowiedzi.
    • avatar
     Konto usunięte
     4
     Setki tysięcy abonentów miało umowy tylko dla tego kanału. Norbert Garbarek jest załamany.
     • avatar
      Bazyliszek
      4
      > przesyłając rezygnację na adres: CANAL+ Polska S.A., 02-100 Warszawa, skr. pocztowa 8.

      czekajcie, czy ja dobrze widzę??? CANAL+ nie ma w Polsce adresu biura i do kontaktu z firmą używa się skrytki pocztowej?
      • avatar
       youkai20
       3
       Nie wiedziałem, że jest taki kanał. Choć w sumie powinienem coś chociaż podejrzewać, w końcu dostawca to cANAL+. Ciekawe ilu abonentów zrezygnuje z umowy i jeszcze się potnie z żalu w związku z usunięciem...?
       • avatar
        Kasuja Wpisy Automatem
        1
        no nie. ta wiadomość mnie dobiła. idę do psychiatry :)
        • avatar
         AUTO6
         1
         Szkoda, że nie TVP
         • avatar
          piotr.potulski
          1
          Nie wiem o co chodzi z tymi głupimi komentarzami. Jak ktoś potrzebuje pretekstu do bezkarnego rozwiązania umowy z C+, to jest to dla niego przydatna informacja.
          • avatar
           Nibynóżka
           0
           Ta wiadomość zrujnowała mi dzień...