• benchmark.pl
 • Foto
 • Na Canona nie ma silnych - od 13 lat lider rynku aparatów z wymienna optyką
Foto

Na Canona nie ma silnych - od 13 lat lider rynku aparatów z wymienna optyką

przeczytasz w 1 min.

Canon począwszy od 2003 roku, gdy miała miejsce premiera cyfrowej lustrzanki EOS 300D, jest liderem branży aparatów z wymienną optyką.

Canon EOS 1D X Mark II

Informacja być może nie wnosi wiele od strony merytorycznej, ale fakt jest wart podkreślenia. Canon nadal jest najważniejszym graczem w branży aparatów systemowych. Firma już od 13 lat zajmuje pierwsze miejsce w rankingach i statystykach.

Rok 2003 można uznać za moment kiedy rynek aparatów cyfrowych na dobre zaczął zyskiwać znaczenie. Canon EOS 300D był pierwszą tak popularną lustrzanką tego producenta, choć już dwa lata wcześniej pojawił się Canon EOS D30, średniozaawansowany model APS-C.

W ciągu 13 lat na rynek trafiło prawie 50 modeli aparatów typu lustrzanka z logo Canon EOS. Najnowszym jest flagowy Canon EOS 1D X Mark II. Oprócz aparatów, Canon wprowadzał sukcesywnie nowe modele obiektywów. Dziś lista szkieł z mocowaniem Canon EF liczy 98 modeli.

Canon radzi sobie świetnie w segmencie lustrzanek, odzyskał oddech w przypadku kompaktów (mowa o serii Powershot  z 1” sensorami), ale nadal ma orzech do zgryzienia jeśli chodzi o bezlusterkowce. W jego ofercie wciąż brak przełomowej konstrukcji, aczkolwiek zdaniem wielu osób nie jest to aż tak duży problem.

Utrzymanie pozycji lidera jest jednak z roku na rok trudniejsze. Nie tylko ze względu na konkurencję, a nawet brak konkretnej linii bezlusterkowców, ale także na coraz mniejsze pole do innowacji w średnim i niższym segmencie lustrzankowym. A na pewno w sytuacji, gdy producent nie zdecyduje się na daleko idące zmiany.

Źródło: Canon

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  vonorlik
  1
  Koniec tradycyjnych lustrzanek juz za progiem... juz za moment beda rzadzic bezlusterkowce... mowimy NIE wielkim puszkom...
  • avatar
   Much_
   0
   Bardzo dobrze napisane, konkurencja właśnie wymusiła na canonie produkcje aparatów z 4k ;)