Wydarzenia

Nie będzie już więcej targów CeBIT

przeczytasz w 1 min.

Tegoroczna edycja targów CeBIT była ostatnią – to oficjalna informacja, jaką przekazało Deutsche Messe. Powodem jest bardzo niska popularność.

Coraz częściej pojawiają się pytania o to, czy w dzisiejszych czasach jest jeszcze sens robić duże targi elektroniki użytkowej i czy aby tego typu imprez nie jest zbyt wiele. To, że pewna era rzeczywiście się kończy, pokazuje ostatni komunikat opublikowany przez Deutsche Messe AG: tegoroczna edycja imprezy CeBIT była ostatnia.

Swego czasu były to jedne z największych branżowych targów. Organizowany od 1986 roku CeBIT w ostatnich latach nie cieszył się już jednak aż tak dużą popularnością – ani zbyt wielu wystawców, ani też odwiedzających nie było zainteresowanych przybyciem. 

W szczytowych momentach liczba odwiedzających CeBIT oscylowała wokół 800 000, a w tym roku było ich tylko 120 000. Nie może to jednak dziwić, ponieważ to, co mają najlepsze, producenci wolą pokazać na targach CES w Las Vegas lub MWC w Barcelonie, a jeśli już w środku roku i w Niemczech, to pierwszym wyborem jest IFA w Berlinie. 

Dlatego też podjęto decyzję, że nie odbędą się (planowane na czerwiec) targi CeBIT 2019 ani też najpewniej żadne kolejne. Tak więc kończy się 32-letnia historia jednych z największych i najważniejszych wydarzeń dla miłośników nowych technologii.

Źródło: Daily Mail, CeBIT

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Wszystko co miało swój początek, będzie też miało swój koniec.
  • avatar
   itekiti
   0
   W Matrixie Wyrocznia już dawno mówiła, że wszystko co ma początek ma też koniec :)
   • avatar
    jacorf
    0
    Wincyj beżowych germańców to i Berlin zlikwidują