Pamięć RAM

Pamięć DDR4 z kośćmi różnych producentów - zwariowany pomysł japońskich inżynierów

przeczytasz w 1 min.

Pamięć firmy Century Micro różni się od konstrukcji innych producentów. Wszystko dlatego, że producent wykorzystał tutaj kości najpopularniejszych producentów... i to w jednym module.

Tym razem mamy ciekawostkę ze świata podzespołów komputerowych. Japońska firma Century Micro zaprezentowała nowe moduły pamięci DDR4 RAM. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że zainstalowano na nim kości różnych producentów.

Nowe moduły oferują pojemność 8 GB i pracują z taktowaniem 2666 MHz przy opóźnieniach CL19-19-19. Najciekawsze jest jednak to, że zostały one zbudowane z kości różnych firm – na jednym laminacie zainstalowano układy Nanya, Micron, Samsung i SK Hynix. Jest to nowość, bo wszystkie moduły jakie znajdziecie w sprzedaży bazują na kościach jednej firmy.

Century Micro - pamięć DDR4 RAM

Jeżeli jesteście zainteresowani mieszanymi pamięciami, nie mamy dobrych wieści. Century Micro przygotowało dwa dwukanałowe zestawy (cztery moduły) i nie planuje rozpoczęcia ich masowej produkcji. Można powiedzieć, że to ciekawostka, która tylko ma udowodnić potencjał japońskich inżynierów.

Źródło: Century Micro, DOS/V POWER REPORT

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  kokosnh
  4
  Nie jest problemem zrobić, problemem jest żeby płyta sobie dobrała właściwe timingi niższego rzędu do tego, tak aby działało szybko i stabilnie (a nie dobierać z zapasem 2 razy większe, przez co cierpieć będzie wydajność).
  To byłby horror przy masowej produkcji, dla producentów płyt głównych.
  • avatar
   luk108
   2
   Juz myslalem ze na koncu sie dowiem ze to pomysl na utylizacje zepsutych modolow. Ale nie... to poprostu jest bezsensu.
   • avatar
    Rangeros
    0
    to jest piękne w krajach cywilizowanych i gospodarczo na poziomie. Zrobić coś bezsensownego z punktu widzenia logiki ale pokazujące że mamy fantazję. I za swoje robimy. W Polandii też by coś takiego zrobiono gdyby jakiś geniusz z rządu wpadł na coś podobnego. Tyle że ja bym za to zapłacił, pan by zapłacił, społeczeństwo... :)
    • avatar
     xpert
     0
     Brawo Japońscy inżynierowie. Kolejny triumf techniki nad zdrowym rozsądkiem. Dlaczego taka kość pamięci to wyjątkowo głupi pomysł? Bo taka kość pamięci będzie tak dobra jak jej najsłabsze ogniwo. W tym przypadku mamy układy pamięci od 4 producentów. Czyli kość pamięci będzie tak szybka na ile pozwoli najsłabszy z zastosowanych układów pamięci. Jeśli zaś chodzi o trwałość i niezawodność kości to będzie ona tak trwała jak... no właśnie - najgorszy pod tym względem z użytych układów pamięci. Co nie znaczy że te kości pamięci nie odniosą sukcesu komercyjnego. Znajdą się tacy co to kupią i nawet będą gotowi zapłacić dużo drożej niż za zwykłe kości pamięci. Potem zainstalują sobie w przeźroczystych obudowach żeby móc zabłysnąć przed znajomymi tym jaki oryginalny mają komputer. Tylko dobry marketing jest potrzebny.