Aplikacje mobilne

Dyrektor TikToka będzie zeznawał w marcu

przeczytasz w 1 min.

Dyrektor generalny aplikacji TikTok pojawi się w marcu przed amerykańską Komisją ds. Energii i Handlu.

Wezwanie na marzec

CEO TikToka Shou Zi Chew będzie zeznawać przed Komisją 23 marca, co będzie jego pierwszym wystąpieniem przed organem Kongresu. Przedmiotem zeznań jest oczywiście przyszłość TikToka w Stanach Zjednoczonych, gdzie od dłuższego czasu trwa walka o wycofanie aplikacji. 

Posiadająca aplikację firma ByteDance od dawna zabiega o zakopanie wojennego topora, jednak rząd USA pozostaje nieprzejednany, a w przyszłym miesiącu planowane jest głosowanie mające zablokować korzystanie z TikToka w USA. Już teraz aplikacja zakazana jest na urządzeniach rządowych, a większość z uczelni nie życzy sobie, aby na ich kampusach korzystano z kontrowersyjnej aplikacji.

Nie tylko wątpliwości związane z bezpieczeństwem narodowym

Przedmiotem zeznań ma być nie tylko potencjalny dostęp do danych amerykańskich użytkowników, jakiego ByteDance miałoby udzielać Komunistycznej Partii Chin, ale też inne aspekty działania aplikacji. McMorris Rodgers i inni republikańscy kongresmeni będą żądać więcej informacji na temat wpływu aplikacji na młodych ludzi, szkodliwych treści dostępnych na TikToku oraz potencjalnego wykorzystywania seksualnego na platformie. Firma zadeklarowała wcześniej ograniczenie swoich funkcji ze względu na wiek i koncentrację na bezpieczeństwie młodszych użytkowników. 

Źródło: reuters 

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  LubieBigos
  5
  Stanie przed komisja i zaśpiewa.
  Ja jestem pan tik tok a to mój mały świat
  Tak tak tak to ja tik tok a to mój mały świat

  A znani influencerzy których przyprowadzi zaśpiewają razem.

  Tak tak tak to pan tik tok i jego mały świat
  Tak tak tak to pan tik tok i jego mały świat

  Tik tok tik tok tik tok TIK TOK!

  https://m.youtube.com/watch?v=zv-_z51cnuM
  • avatar
   Konto usunięte
   2
   A to przecież była tylko kwestia czasu... Co nie? :D
   • avatar
    marcadir
    2
    Dzieciaki oglądają swoich "idolów" jak zachęcają do durnych challange'y, a później lamenty... zakazać tego badziewia... Paniusia obróci się przed kamerą 3 razy (bo potrafi) i oczekuje aplauzu, albo kolo zrobi wyzwanie jak skoczycie z mostu to ja też... i to wszystko tylko po to, aby przesyłać dane z telefonów do kitajców.