Słuchawki

CES: Silentium Quiet Bubble - technologia wyciszająca hałas otoczenia

przeczytasz w 1 min.

Tłumiące słuchawki i zagłówek

Firma Silentium, jak sama nazwa wskazuje, prezentuje przede wszystkim projekty mające służyć wyciszaniu zbędnych dźwięków. W tym wypadku, autorska technologia Quiet Bubble (cicha bańka) przysłużyła się do stworzenia QB1 i QB2 będącymi kolejno: dużymi słuchawkami i fotelem ze strefą ciszy.

Quiet Bubble Active Headset

QB1 Active Headset według producenta redukuje dźwięki otoczenia do 1 KHz. Jednak w relacji uczestników pokazów CES, rzeczywista wydajność przypomina raczej różnicę hałasu jak w przypadku zamknięcia drzwi samochodu w celu wytłumienia zewnętrznej wrzawy.

Quiet Bubble 2 - Active Headrest

Quiet Bubble 2 - Active Headrest

Ciekawie prezentuje się natomiast QB2 Active Headrest. Zagłówek fotelowy jest skonstruowany głównie z myślą o liniach lotniczych. Pasażerowie mają odczuwać ryk potężnych silników jako dźwięk porównywalny do pracy samochodu. Problem pojawia się przy przekręcaniu się na bok - w takim wypadku efekt traci na sile. Mimo wszystko, jest to dość ciekawe i innowacyjne rozwiązanie, któremu warto się przyjrzeć, zwłaszcza gdy pracuje się w biznesie transportowym.
 

Więcej nowości z CES 2012:

Źródło: Tom's Guide

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  2
  Też mi nowość. Aktywne tłumienie hałasu - puszczanie w przeciwfazie tego, co hałasuje (w skrócie). Tylko że zmiana położenia źródła hałasu, mikrofonu, głośnika bądź obserwatora drastycznie zmniejsza skuteczność "tłumienia". Stąd najlepiej sprawdza się przy słuchawkach, gdzie mikrofon, głośnik i obserwator są we w miarę stałym układzie.

  A nazywanie tego "Bubble" czyli sugerowanie, że się wchodzi o "bąbelka" ciszy, do którego nie dochodzą hałasy jest tylko marketingową ściemą...
  • avatar
   jewgienij
   0
   "QB1 Active Headset według producenta redukuje dźwięki otoczenia do 1 KHz." Czyli redukuje dzwieki
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Mam coś takiego u siebie w Walkmanie X i efekt jest dobry tylko wtedy gdy słuchawki dobrze siedzą, bo inaczej, przynajmniej mnie, przyprawiają o ból głowy.
    • avatar
     Vyzygota
     0
     Nie widziałem że jest taka jednostka jak: KHz???? Słuszałem natomiast o kHz - zgodnie z przedrostkami układu SI kilo-herc
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Od lat stosowane z powodzeniem w słuchawkach Bose...