Obudowy

Chieftec Uni BS-10G - stylowa obudowa do domu i biura

przeczytasz w 1 min.

Najnowszy model z oferty firmy Chieftec sprawdzi się przy budowie nowoczesnego komputera do podstawowych zastosowań. Obudowa niebawem pojawi się na naszym rynku.

Firma Chieftec poszerzyła ofertę o obudowę Uni BS-10G. Nowy model łączy funkcjonalność ze stylowym wyglądem, więc może być podstawą komputera do domu lub biura.

BS-10G zalicza się do konstrukcji formatu midi tower. Na przednim panelu wyprowadzono wejście/wyjście audio, port USB typ C, dwa porty USB 2.0 oraz dwa porty USB 3.0, a także zewnętrzną zatokę na napęd optyczny typu slim.

Chieftec Uni BS-10G

W środku zmieści się płyta główna formatu mini-ITX lub mATX (do 220 mm szerokości), cztery karty rozszerzeń do 250 mm oraz dwa dyski –  dwa 2,5 cala lub po jednym 2,5 i 3,5 cala. W zestawie dodawany jest również zasilacz TFX o mocy 250 W (Chieftec GFX-250P).

Chieftec Uni BS-10G

Na procesorze można zamontować cooler o wysokości maksymalnie 120 mm. Dodatkowo producent przewidział możliwość montażu z tyłu jednego wentylatora o średnicy 80 mm.

Chieftec Uni BS-10G

Nowa obudowa Chiefteca niebawem trafi na nasz rynek. W zachodnich sklepach model ten po przeliczeniu kosztuje około 350 złotych.

Źródło: Chieftec

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  angelboy
  2
  z tego co widzę to tylna płytka nie jest modyfikowalna pod płyty główne - największy minus i buda bezużyteczna :(
  • avatar
   Makkk
   1
   Ładny, prosty, nowoczesny front, jednak cała reszta na nie. Zwłaszcza cena.
   • avatar
    ROSHFOR
    0
    Obudowa świetna, solidnie wykonana, panel tylny jest WYMIENNY (na zdjęciu Chieftec zrobił jak zrobił). Po lewej stronie jest niebieski przycisk, po wciśnięciu cała ta blaszana część (ta z żółtymi tulejkami) odchylana jest do przodu, wtedy jest do niej dostęp. Zasilacz 250W TFX (RX560 powinno pociągnąć)

    Na stronie Chieftec jest link do recenzji, jest tam więcej zdjęć. Dostępna w kolorowym sklepie ze sprzętem AGD za 330zł z przesyłką.

    Najmniejsza i najbardziej przemyślana obudowa do płyt uATX, karta graficzna z wystającymi rurkami się nie zmieści, MSI RX570 Armor NIE MIEŚCI SIĘ, rurki przeszkadzają (zresztą zasilacz by nie dał rady).

    Zalety:
    Krótka (30cm),
    do płyt uATX
    do kart w normalnym rozmiarze (ale radiator max 1cm ponad długość śledzia)
    solidnie wykonana

    Cena może i wysoka ale jest zasilacz 250W.