Gry

CI Games próbuje windować oceny Sniper: Ghost Warrior 3?

przeczytasz w 1 min.

Pod adresem CI Games padają ostatnio poważne oskarżenia. Polski producent zdecydował się odpowiedzieć.

Zapewne słyszeliście już, że Sniper: Ghost Warrior 3 nie spotkał się ze szczególnie ciepłym przyjęciem. Pierwsze wyniki sprzedaży wypadają bardzo słabo, a nad polskim producentem zaczęły pojawiać się czarne chmury nie tylko z powodu niedopracowania gry.

W ostatnich dniach w sieci można było trawić na wiele dyskusji, w których sugerowano i próbowano udowodnić, iż CI Games próbuje windować oceny Sniper: Ghost Warrior 3. Zarzuty mówią o zakładaniu kont w serwisie Metacritic i wystawianiu grze pozytywnych ocen.

W oficjalnym komunikacie czytamy, iż CI Games całkowicie zaprzecza podobnym oskarżeniom. Podkreśla też, że wiele nowych kont ocenia grę bardzo nisko, co również budzić powinno wątpliwości, a jednak przechodzi bez echa.

„Według wiedzy CI Games oraz zgodnie z powszechnie dostępnymi informacjami utworzenie konta na serwisie Metacritic jest dobrowolne i odbywa się bez jakichkolwiek ograniczeń. Spółka CI Games nie prowadzi zorganizowanych działań polegających na celowym tworzeniu pozytywnych opinii o grze Sniper Ghost Warrior 3 i nie ma kontroli ani wpływu na tworzenie takich kont. Zaobserwowaliśmy jednak zjawisko oceniania naszej najnowszej gry, Sniper Ghost Warrior 3, na „0” z kont, które nie posiadają żadnej historii w serwisie Metacritic. Budzi to nasze wątpliwości co do rzeczywistej wiarygodności, jakości i wartości tych ocen. Jednocześnie cieszymy się, że dużej części graczy nasza ostatnia gra naprawdę się podoba. Jesteśmy w ciągłym kontakcie z graczami/ użytkownikami za pośrednictwem naszych kanałów w kluczowych social mediach oraz na platformie Steam, gdzie na bieżąco udzielamy informacji i pomocy zainteresowanym. To dla nas priorytet, aby wszyscy grający otrzymali od nas wsparcie.”

Jakie jest Wasze zdanie w całej sprawie? Sądzicie, że CI Games mogło dopuścić się nieczystych zagrywek czy może padł ofiarą nagonki niezadowolonych graczy?

Źródło: cigames

Komentarze

17
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  16
  Dobra gra jest w stanie sama się wybronić.
  • avatar
   kubas246
   6
   W temacie nie powinno być pytania. Na metacritic po premierze Snipera pojawiła się masa kont, które oceniła jedynie Snipera 3 i oczywiście na same 10 lub ew. 9. Potem wyszło na jaw, że pracownik CI Games udający pomocnego gracza zachwalał grę na forach Steam. Pojawił się również na gry-online.pl, gdzie tak samo zachwalał grę i oczywiście ocenił na 10 na wszystkie 3 platformy. Takich kont jest więcej, zakładane są w sporych ilościach, podbijają oceny na Steam, Metacritic, Gry-Online i innych, piszą komentarze zachwalające grę, porównują do Far Cry i rozpływają się nad grą. Oczywiście kłamliwe CI Games znów winę zwala na hejterów, którzy celowo wystawiają 0 i 1 ich świetniej grze.
   • avatar
    deseczka
    3
    Ktoś dobrze napisał, gra jest mocnym średniakiem. Wiadomo że nie da się reklamować gry takim sloganem, ale wychwalanie średniej produkcji ponad niebiosa też może wyjść bokiem. I właśnie to obserwujemy.
    • avatar
     Konto usunięte
     2
     Problemem nie jest to, że gra jest średnia, bo gra jest nawet powyżej średniej. Takie 6/10 bym dał. Tutaj chodzi o to, że gra jest absolutnie niegrywalna ze względu na horrendalną ilość błędów. To nie są błędy typu brakująca tekstura, czy latające krzesła, ale błędy, które powodują, że gry się nawet nie da ukończyć. Setki crashy i dropów fps. To dlatego tej grze wystawiłem pierwszą JEDYNKĘ w całej mojej historii giercowania. Dziękuję, dobranoc.
     • avatar
      Fiona
      2
      Kiedyś było tak:

      - Na grę wydawaliśmy milion, na reklamę i cały tew promocyjny biznes - 50 tys.


      Teraz jest:

      - na grę wydajemy 100 tys.
      - na promocję, marketing, itd - 900 tys...

      I ta gra to flagowy tego efekt....

      Oczywiście kwoty są z sufity chodzi o stosunek wydanych pieniędzy na grę i na marketing
      • avatar
       Słitaśne selfi z ronsi
       1
       Nie byłaby to pierwsza firma, która ucieka się do takich praktyk w świecie e-rozrywki. Nie mówię, że to dobry ruch, bo ma na celu zmylenie potencjalnego nabywcę, ale firma HTC była taką świnią, że ich pionki pisali po forach, że telefony HTC są boskie, a samsunga można o kant pupy rozbić.
       • avatar
        dejot
        0
        To jest mimo bugów jak w większości wcale dobra gra i wyrasta nam konkurent do milionów, dlatego będą robić wszystko, żeby ją jak nie tak, to inaczej , ale zdyskredytować.
        • avatar
         dejot
         0
         To jest mimo bugów jak w większości wcale dobra gra i wyrasta nam konkurent do milionów, dlatego będą robić wszystko, żeby ją jak nie tak, to inaczej , ale zdyskredytować.
         • avatar
          MarTum
          -1
          Napewno na grę była nagonka i to mogło być powodem tej akcji. Na steamie wiele łbów wystawiło recki negatywne, a czas gry 10 - 30 minut. CIG musiało ratować sytuację bo tu przecież chodzi o gruby hajs. Co w sytuacji gdy gra jest dobra ale nie kupowana bo przeważają kłamliwe negatywne recenzje ? Gra się musi zwrócić, a tu ktoś sypie słabymi reckami celowo i sprzedaż drastycznie spada. Sama gra jest solidnym średniakiem. Daje frajdę ale została wydana za wcześnie o pół roku bo czuć, ze w grze miało być o wiele więcej zawartości ale nie starczyło czasu. Wy tylko widzicie to co chcecie widzieć
          "pracownik chodzi o zachwala grę JAK TAK MOŻNA ". Większość krzykaczy pewnie nawet nie zagrała tak jak Windowsa 10 nigdy nie mieli a biadolą jaki zły. Gra jest niezła, niestety padła ofiarną szybkiej i bolesnej nagonki. Jak z każdej strony bombardują informacjami, że gra taka i taka to ludzie zaczynają tak myśleć. Może ktoś chciał wykończyć firmę ? Udało mu się bo jak ktoś grał kilkanaście godzinek to nagonkę odrazu wychwycił no i niestety wyprane łby tą nagonką też widać.
          • avatar
           jarnuszkiewiczm
           0
           A tak w ogóle to jest bardzo dobra gra, nie wiem skąd te negatywne oceny i takie jechanie, bałem się kupić przez te recki zrąbane, odpalam u kolegi i gra mi się cholernie spodobała, od razu kupiłem, przeszedłem i muszę powiedzieć że jest to znacznie fajniejsza i dająca więcej frajdy gra niż te wszystkie COD-y i tego typu barachła