Gry

Civilization V będzie mieć edycję specjalną

przeczytasz w 2 min.

Już 24 września na rynku pojawi się piąta odsłona ciepło przyjętej serii gier strategicznych - Civilization V. Wydawca poinformował, że dostępna będzie także edycja specjalna!

Wydawca gry Sid Meier’s Civilization V - 2K Games, zapowiedział, że edycja specjalna ukaże się tego samego dnia, co standardowa, 24 września bieżącego roku. Cena została jak na razie podana tylko dla sklepów na terenie Wielkiej Brytanii, gdzie wyniesie 60 funtów bez pensa. Można więc przypuszczać, że w Polsce przyjdzie nam zapłacić za nią około 300 zł. Wiemy również co znajdzie się w tej edycji:

 • 5 figurek wykonanych z metalu prezentujących przedstawicieli jednostek znajdujących się w grze
 • 2 płyty CD ze ścieżką dźwiękową przygotowaną na rzecz tej gry
 • Płyta DVD zatytułowana “Behind the Scenes at Firaxis on Civilization V”
 • 176-stronicowy artbook w twardej oprawie
 • Gra Civilization V

Przy okazji piątej odsłony tej zasłużonej dla rynku strategii komputerowych serii, twórcy zdecydowali się wprowadzić kilka zmian i urozmaiceń. Zastosowano zupełnie nowy silnik graficzny, co powinno zapewnić zna doznania wizualne. Sporym modyfikacjom ulec ma także interfejs. Będzie on teraz znacznie bardziej intuicyjny, przejrzystszy i prostszy w obsłudze. A  to wszystko za sprawą zmniejszenia ilości elementów, które pojawią się na podstawowych paskach na początku. 

Zmiany nie ominą też samej mapy. Do tej pory poruszaliśmy się po „kwadratach”, tym razem będą to sześciokątne pola. Miłym urozmaiceniem jest także fakt, że przywódcy poszczególnych nacji, będą mówić w swoich ojczystych językach. Dostępny będzie tryb multiplayer oraz, jak zawsze, kampania dla jednego gracza. "Fabuła" gry będzie podobna do tej, jaką oferowały poprzednie części. Przygodę rozpoczynamy od czasów prehistorycznych, a kończymy na lotach kosmicznych. Pozostaje żywić nadzieję, że po raz kolejny będzie to udany tytuł.

Źródło: VG247.com, inf. własna

Polecamy artykuły:  
Najlepsze gry na latoTOP-10 Karty graficzne - lipipec 2010Test - na czym najlepiej przenosić dane

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  tom_1984
  0
  60 funtów? Tyle chyba kosztowało zwykłe Modern Warfare 2.

  Zestaw niezły, zwłaszcza że ma 2-płytowy soundtrack.