Gry komputerowe

W pecetowym CoD: Black Ops 3 nie zabraknie wsparcia dla modów

przeczytasz w 1 min.

Gracze prosili, prosili i wyprosili. Niestety na wprowadzenie tej opcji będziemy musieli poczekać nieco dłużej.

CoD: Black Ops 3 mod

Nie będą gotowe na dzień premiery, ale już samo to, że w ogóle się pojawią, jest świetną wiadomością dla całej społeczności zgromadzonej wokół Call of Duty. Studio Treyarch zapowiedziało, że zamierza spełnić życzenie graczy i do pecetowej wersji Black Ops 3 udostępnione zostaną narzędzia do tworzenia modyfikacji.

Plany przedstawiają się następująco: w marcu 2016 roku odbędą się zamknięte alfa testy narzędzi dla modderów – w tym czasie ci ostatni będą mogli rozpocząć eksperymenty z mapami i trybami zabawy. Możliwe będzie również tworzenie własnych serwerów dedykowanych dla modów oraz wprowadzanie ich do bazy, co ułatwi wyszukiwanie.

Po alfa testach studio Treyarch będzie dopracowywać narzędzia na podstawie otrzymanych uwag. Już wtedy jednak gracze będą mogli cieszyć się utworzonymi do tej pory modami. Nie wiadomo jeszcze kiedy finalna wersja pojawi się w grze, ale powinniśmy się spodziewać jej późnią wiosną albo latem przyszłego roku.

Sama gra zadebiutuje na rynku już w ten piątek, 6 listopada. Oprócz komputerów osobistych Call of Duty: Black Ops 3 zmierza również na konsole PlayStation 4, PlayStation 3, Xbox One i Xbox 360.

Źródło: GameSpot, Game Informer

Komentarze

17
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  pycipro
  8
  Nic temu tasiemcowi już nie pomoże.
  • avatar
   rTech
   2
   W zmodowaną 4 do dziś dużo osób gra to kto wie
   • avatar
    -AKATSUKI-
    0
    Hue hue i low endowe konsole znowu w tyle, nawet zal burakow nie jest..
    • avatar
     kubas246
     0
     Coo?! W czasach, gdy wszystkie firmy maksymalnie ograniczają/blokują modowalność gry (aby nie przedłużać jej żywota) Acti decyduje się na sprawcie modów? Kurcze. Akurat po nich się tego nie spodziewałem.
     • avatar
      projectdarkstar
      0
      Biorąc pod uwagę że EA sprzedaje nie tylko mapy ale nawet skórki na broń to uwierzę jak zobaczę.