Bezpieczeństwo

Codemasters straciło prywatne dane graczy

przeczytasz w 1 min.

Ostatnimi czasy coraz więcej instytucji pada ofiarami ataków hakerów. Tym razem cyberprzestępcy obrali na cel Codemasters i udało im się zdobyć dostęp do nieokreślonej liczby kont zarejestrowanych użytkowników, a także do ich danych osobowych.

Firma Codemasters przyznała, że ich dwie strony zostały zaatakowane, a hakerzy uzyskali dostęp do dwóch baz danych: EStore oraz CodeM. Zostały z nich wykradzione następujące informacje:

 • w EStore: imiona, nazwiska, adresy, adresy e-mail, numery telefonów i hasła użytkowników
 • w CodeM: nazwy kont w grach i Xbox Live, adresy e-mail, daty urodzin, hasła, ustawienia newsletterów, informacje o użytkownikach, adresy IP oraz spis ostatnich aktywności na stronie

Codemasters zatakowane przez hakerów

Codemasters nie wie czy hakerzy mają dostęp do danych i czy mogą ich używać. Mimo wszystko na wszelki wypadek proponują zmienić swoje hasła, jeśli są takie same, jak te na stronach Codemasters.

Ponadto od wczoraj nie działa oficjalna strona firmy, po wejściu na nią zostaniemy przekierowani na profil firmy na Facebooku. 

Więcej o ostatnich atakach:

 Źródło: PCGamer

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  wiecie co próbujecie robić za wiele rzeczy naraz. Jak chcecie być na bieżąco w zabezpieczeniach i atakach proponuję stronę niebezpiecznik.pl, który podobny (i bardziej obszerny) new opublikował 5 dni temu
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   To już kolejny news z opóźnieniem z tego co tutaj czytam, ale mniejsza z tym, ważne, że kolejna firma straciła dane, a maszyna pt. "Hakerzy" rozpędza się.
   • avatar
    maker
    0
    widze ze hackierom zaczelo sie nudzic i wysylaja swoje CV ;]