Karty graficzne

ColorFire: odmieniony Radeon HD 6850 Xstorm

przeczytasz w 2 min.

Mało znana na polskim rynku firma ColorFire, wprowadziła niereferencyjną wersję karty graficznej Radeon HD 6850 Xstorm. Wyróżnia się ona dużym 10 cm wentylatorem oraz funkcjami przydatnymi dla overclockerów.

Zapewne mało kto słyszał o chińskiej firmie ColorFire produkującej karty graficzne, choć już jakiś czas gościł na naszych łamach Radeon HD 6850 z dwoma złączami CrossFire tego producenta. Tym razem ponownie mamy do czynienia z tym modelem karty, ale w całkowicie odmienionej wersji.

Warto przeczytać:

Radeon HD 6850 tak płaski jak tylko się da

HIS Radeon HD 6850 z nowym IceQ X

Płytka drukowana Radeona HD 6850 Xstorm nie przypomina fabrycznej konstrukcji AMD. Na jej pokładzie znalazła się 6-fazowa sekcja zasilania (4 fazy dla procesora graficznego, 1 faza dla pamięci i 1 faza dla wejść i wyjść na śledziu karty). Oprócz tego na górnej krawędzi laminatu umieszczono punkty pomiaru napięć, które na pewno zainteresują ekstremalnych overclockerów. Do poprawnego działania karty wymagane jest podłączenie dwóch 6-pinowych wtyczek zasilających, a nie jednej jak to miało miejsce w standardzie.

Na śledziu karty umieszczono dwa wyjścia DVI, po jednym HDMI i DisplayPort oraz przycisk służący do podkręcania karty przez aktywowanie drugiego BIOSu. Normalnie karta pracuje na standardowych taktowaniach wynoszących 775 MHz dla rdzenia i 4000 MHz dla 1 GB pamięci GDDR5 (256 bit). Wciskając przycisk zwiększamy jego taktowania do odpowiednio 920 MHz i 4200 MHz.

 kliknij aby powiększyć 

  kliknij aby powiększyć

Za chłodzenie konstrukcji odpowiada dosyć oryginalny system chłodzenia. Składa się na niego aluminiowy radiator z trzema 6 mm rurkami cieplnymi i miedzianą stopą przylegającą do rdzenia. Całość z kolei owiewa 10 cm wentylator, który wystaje ponad wysokość karty. Na uwagę zasługuje także backplate na rewersie płytki PCB poprawiający walory wizualne modelu.


Źródło: en.expreview.com

Polecamy artykuły:  
Dell Alienware M17x - marzenie gracza z CrossFireX
Razer Spectre, Marauder i Banshee - mysz, klawiatura i słuchawki z serii StarCraft II
VoD Onet, Ipla, tvscreen i spółka - przegląd 7 serwisów 

Komentarze

18
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  hideo
  0
  i po co takie dziwadła? mój 6850 z mniejszym wentylkiem i tak jest cichutki nawet w obciążeniu :)
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   to że tobie to nie potrzebne to nikogo nie obchodzi.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    +100 :D
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     200
     • avatar
      renholder1987
      0
      Hmm to PCB od spodu mnie zasmuca jeżeli na spodzie zamontowano moduły pamięci to nie będą miały jak pozbyć się ciepła jeśli będą tak przykryte:( Szkoda,że headpipe'y nie są miedziane:( Swoją drogą przycisk do podkręcania z 2 biosem zaczyna być popularny:)
      • avatar
       Player1
       0
       Mnie się podoba, jak na chińszczyznę wygląda ok. a to, że wystarczy mniejszy wentyl, nie znaczy, że większy nie jest zwyczajnie lepszy.
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        To ja chce testy przed końcem marca
        • avatar
         Bany_krk
         0
         PowerColor ->ColorFull ->ColorFire
         podróba podróby?