Gry komputerowe

Zobacz jak wypiękniało Command & Conquer 

przeczytasz w 1 min.

Nie wiemy jeszcze kiedy, ale wiemy, że odświeżone Command & Conquer jest w drodze i ujrzy światło dzienne. Choć od zapowiedzi remastera minął już prawie rok, dopiero teraz doczekaliśmy się zwiastuna.

Odświeżone Command & Conquer nie jest pod żadnym względem rewolucyjne. Wyraźnie widać, że ekipie zależało na zachowaniu klimatu i estetyki oryginalnych RTS-ów z końcówki XX stulecia. Mówimy o liczbie mnogiej, bo na remaster składają się dwa klasyczne tytuły: Tiberian Dawn oraz Red Alert

Zobacz najnowszy zwiastun Command & Conquer Remaster z odświeżonymi animacjami:

Uruchamiając Command & Conquer Remaster ani przez chwilę nie będziemy mieć wątpliwości, że to C&C. Autorzy zadbali o to, by całość wygląda rewelacyjnie, ale nie rewolucyjnie. Zachowali styl dwuwymiarowy i ogólny wygląd oryginałów, lecz poprawili każdą pojedynczą animację i każdą teksturę, żeby powrót do przeszłości był jak najprzyjemniejszym doświadczeniem wizualnym.

Ekipa dostała zasoby w rozdzielczości 320 x 200 px i zrobiła z tego 4K

Ludzie z Lemon Sky otrzymali pełen dostęp do kodu źródłowego Command & Conquer: Tiberian Dawn i Red Alert oraz wszystkich oryginalnych grafik. Otrzymali je w niezmienionej w postaci, czyli w rozdzielczości 320 x 200 pikseli. Odtworzyli je, osiągając nawet 4K, czyli 3840 x 2160 pikseli, dzięki czemu nowe-stare C&C ma dobrze wyglądać na każdym monitorze.

Wszystko to z zachowaniem oryginalnej koncepcji, przez co na pierwszy rzut oka może nie być widać, jak wiele pracy włożyła ekipa Lemon Sky. Jednak w grze pojawi się opcja przybliżania, dzięki której na pewno docenimy ten trud. Kiedy go docenimy? Tego wciąż nie wiemy – mamy nadzieję, że już niedługo. 

Źródło: EA, Dark Side of Gaming

Warto zobaczyć również:

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  człowiek-taboret
  4
  Uuu nostalgia... tak koncertowo zaorali tę serię, że jedynie na remaster można liczyć.
  • avatar
   Ciekawski_
   4
   Wygląda nieźle :)
   Szkoda, że zabili tą serię. Dla mnie to były najlepsze RTS. Nawet przed StarCraft itp.
   • avatar
    Konto usunięte
    3
    mam nadzieję że ten remaster będzie bezpłatny przynajmniej w 1 części, aby była reklamą dla odpłatnych kolejnych. mam nadzieję na rozsądną wycenę. jeśli będzie drogo, no to sorry, dolna część pleców.
    • avatar
     siwyandrew
     1
     Blizzard powinien się od nich uczyć jak zrobić remaster tak, by zachować klimat, bo patrząc na opublikowany ostatnio filmik z warcraft 3 reforged, to wygląda on paskudnie i utracił ducha pierwowzoru.