Chłodzenie

Computex: horyzontalny cooler be quiet! Shadow Rock Pro SR Topflow

z dnia
Paweł Maziarz | Redaktor serwisu benchmark.pl
1 komentarz Dyskutuj z nami

Firma be quiet! zademonstrował na targach Computex cooler Shadow Rock Pro SR Topflow, który jest już trzecią konstrukcją tego typu w ofercie producenta. Tym razem został on przeznaczony do mniejszych obudów.

Trzy miesiące temu pisaliśmy o debiucie niemieckiej firmy be quiet!, na rynku chłodzeń dla procesorów. Trzeba przyznać, że początek był bardzo obiecujący, bowiem producent wprowadził do swojej oferty dwie pokaźne konstrukcje – Dark Rock C1 Pro C1 oraz Dark Rock C1 Advanced C1. Ich minusem były jednak spore gabaryty, które nie mogły być zaakceptowane przez posiadaczy multimedialnych komputerów typu HTPC. Firma be quiet! zaprezentowała na odbywających się targach Computex, model skierowany właśnie dla nich.

 

be quiet! Shadow Rock Pro SR Topflow

 

Cooler be quiet! Shadow Rock Pro SR Topflow to typowa, horyzontalna konstrukcja. Składa się ona z aluminiowego radiatora, który został przymocowany do podstawy za pomocą czterech 8 mm ciepłowodów. Całość owiewa 135 mm wentylator Dark-Wings (stworzonej na podstawie serii Silent-Wings), który może się obracać z prędkością do 1500 obrotów na minutę. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie by zamontować pod radiatorem drugi taki model, ale nie wiadomo czy będzie on dodawany w zestawie. Warto zaznaczyć, iż korzysta on ze specjalnych gumek mocujących, które tłumią drgania.

 

be quiet! Shadow Rock Pro SR Topflow

 

Według producenta cooler jest w stanie schłodzić procesory o współczynniku TDP do 150 W, a więc wszystkie dotychczasowe modele, pracujące na standardowym taktowaniu. Jak na razie nie wiadomo kiedy i w jakiej cenie trzeci cooler firmy be quiet! pojawi się na sklepowych półkach.

 

be quiet! Shadow Rock Pro SR Topflow

 

Więcej o targach Computex:

Źródło: ComputerBase.de

Komentarze

1
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Małe gabaryty, 1500 obrotów = ciszą, TDP do 150W wystarczająco. Jednym słowem ciekawe chłodzenie, alternatywa dla nie robiących OC, ludzi którzy szanują miejsce oraz tych którzy szukają alternatywy dla standardowych chłodnic.