Chłodzenie

Cooler DFI - szczegóły o nowej 'chłodnicy'

z dnia
Michał Lytek | Redaktor serwisu benchmark.pl
1 komentarz Dyskutuj z nami

Kilka dni temu podawaliśmy wiadomość, że firma DFI ma zamiar rozpocząć produkcję coolerów dla procesorów. Niestety to nie jest do końca prawdą, bo jego producentem jest firma Prolimatech, a jej dwuradiatorowy model nazywa się Megahalems. W dodatku chłodzenie to jest już dostępne za całkiem niemałą sumę - 60€.

Wymiary tego coolera to 130 x 74 x 158.7 mm, a waży ok. 790 gram (bez wentylatora). Jego konstrukcja jest oparta na sześciu ciepłowodach HeatPipe o średnicy 6mm oraz aż 90 aluminiowych finach (po 45 dla każdej wieży).

Do chłodzenia dołączany jest 120mm wentylator, który może obracać się z prędkością 800-1200 obr./min., przy czym poziom hałasu wynosi mniej niż 26dBA, a wydajność wynosi 57CFM. Chłodzenie pasuje do podstawek LGA 1366775, a do płyty głównej przytwierdzone jest za pomocą backplate. W zestawie znajduje się też pasta termoprzewodząca.


DFI najprawdopodobniej zleciła produkcje tych coolerów ze swoim logo. Podobne sytuacje też można zaobserwować, widząc dwa prawie takie same coolery różniące się tylko nazwą i np. kolorem wentylatora. Ponadto Megahalems osiąga wyniki zbliżone do TRUE, a wyniki testów można przeczytać tutaj.

Na razie dalej nie wiadomo kiedy i za ile cooler z logiem DFI trafi do sprzedaży i czy będzie dołączany do drogich zestawów z płytami głównymi DFI.

Komentarze

1
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Drogi ale wydajny.