Chłodzenie

Cooler DFI - szczegóły o nowej 'chłodnicy'

przeczytasz w 1 min.

Firma DFI ma zamiar rozpocząć produkcję coolerów dla procesorów

Kilka dni temu podawaliśmy wiadomość, że firma DFI ma zamiar rozpocząć produkcję coolerów dla procesorów. Niestety to nie jest do końca prawdą, bo jego producentem jest firma Prolimatech, a jej dwuradiatorowy model nazywa się Megahalems. W dodatku chłodzenie to jest już dostępne za całkiem niemałą sumę - 60€.

Wymiary tego coolera to 130 x 74 x 158.7 mm, a waży ok. 790 gram (bez wentylatora). Jego konstrukcja jest oparta na sześciu ciepłowodach HeatPipe o średnicy 6mm oraz aż 90 aluminiowych finach (po 45 dla każdej wieży).

Do chłodzenia dołączany jest 120mm wentylator, który może obracać się z prędkością 800-1200 obr./min., przy czym poziom hałasu wynosi mniej niż 26dBA, a wydajność wynosi 57CFM. Chłodzenie pasuje do podstawek LGA 1366775, a do płyty głównej przytwierdzone jest za pomocą backplate. W zestawie znajduje się też pasta termoprzewodząca.


DFI najprawdopodobniej zleciła produkcje tych coolerów ze swoim logo. Podobne sytuacje też można zaobserwować, widząc dwa prawie takie same coolery różniące się tylko nazwą i np. kolorem wentylatora. Ponadto Megahalems osiąga wyniki zbliżone do TRUE.

Na razie dalej nie wiadomo kiedy i za ile cooler z logiem DFI trafi do sprzedaży i czy będzie dołączany do drogich zestawów z płytami głównymi DFI.

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Darius
    0
    Drogi ale wydajny.