Aplikacje mobilne

Cortana stałym gościem na smartfonach Xiaomi?

przeczytasz w 1 min.

Cyfrowy asystent znany z systemu Windows pojawił się na Xiaomi Mi Mix.

Raczej mało kto z nas będzie miał okazję do bezpośredniego obcowania ze smartfonem Xiaomi Mi Mix. Ci, którym jest to jednak dane chętnie dzielą się z szerszym gronem odbiorców wrażeniami i to nie tylko tymi związanymi ze stylistyką urządzenia. Również we wnętrzu skrywa on ciekawe elementy.

Okazuje się, iż na Xiaomi Mi Mix preinstalowany został jeden z asystentów głosowych. To Cortana od Microsoftu, co niektórym może wydać się w pierwszej chwili dość dziwne. Jeśli jednak cofniemy się o kilkanaście tygodni to przypomnieć można sobie informacje, które taki stan rzeczy uzasadniają.

Cortana na smartfonach Xiaomi

W czerwcu firmy Microsoft i Xiaomi ogłosiły zacieśnienie partnerstwa. W związku z tym smartfony chińskiego producenta oferować miały użytkownikom na „dzień dobry” kilka aplikacji przygotowanych przez Microsoft - pakiet Office czy Skype. Jak widać, zdecydowano się teraz pójść krok dalej.

Pytanie, czy Cortana będzie od teraz stałym gościem na smartfonach Xiaomi? Wiele wskazuje na to, że tak.

Źródło: miui, gsmarena

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Q'bot
  1
  To teraz jeszcze zainstalować na nim Windows Mobile i telefon niemal idealny ^^
  • avatar
   Konto usunięte
   1
   Cortana, cyfrowy szpieg nowej generacji.
   Co tam że jej integralna częścią jest stale działający keylogger będąc w kontakcie z serwerami MS i NSA, przecież prywatne dane logowania to żadna tajemnica, liczy się wygoda, zabawa i super feature.

   (ironia tyle siarczysta co smutna)
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Cortana jest dobra. Dobrze sobie radzi z rozpoznawaniem obcego akcentu. Wcale nie trzeba się jakoś szczególnie starać z wymową czy powtarzać. Póki co ma mało jeszcze funkcji, chciałbym, żeby mogła robić więcej rzeczy w systemie. Ale co raz pojawiają się nowe funkcje i jest coraz lepiej. Póki co korzystam głównie do obsługi kalendarza, przypomnień, alarmów i ostatnio nowa funkcja lista rzeczy do zrobienia. No i oczywiście pisanie smsów poprzez dyktowanie. To działa świetnie. Często wiem jak się wymawia a nie wiem jak się pisze dane słowo i tu bardzo to pomaga.