Gry

Mistrzowie przygodówek z Czech powracają - oto Creaks

przeczytasz w 1 min.

Creaks to najnowsza gra czeskiego studia Amanita Design. Jej premiera odbędzie się w przyszłym roku, a już teraz możemy obejrzeć pierwszy zwiastun.

Machinarium, Botanicula czy Samorost – to gry, które na swoim koncie ma czeskie studio Amanita Design. Wszystkie one cechują się wspaniałym klimatem i pierwszorzędną oprawą, a także – co najważniejsze – dają mnóstwo przyjemności z rozgrywki. W przyszłym roku na rynku pojawi się ich kolejne dzieło, którego tytuł brzmi Creaks.

Już pierwszy zwiastun pozwala z pełnym przekonaniem stwierdzić, że Creaks będzie grą utrzymaną w podobnym stylu do poprzednich produkcji Czechów. Należy spodziewać się ciekawego i dopracowanego świata 2D oraz wciągającej rozgrywki, łączącej w sobie typową przygodówkę, zręcznościówkę i grę logiczną. 

Creaks przedstawi opowieść o młodym mężczyźnie, który odnajduje w swoim pokoju przejście do innego świata – surrealistycznego i zamieszkiwanego przez rozmaite dziwactwa. O ile jednak łatwo się do niego dostać, to już podróż w drugą stronę może być trudniejsza. I na tym właśnie będzie polegać zadanie gracza. Poniżej wspomniany zwiastun:

Gra zmierza na pecety i „konsole”.

Źródło: Destructoid, Amanita Design, PCGamesN

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  HomeAudio
  1
  Zapowiada się świetnie.
  • avatar
   ch3rub
   1
   Bardzo ciekawe skąd pomysł na taką nazwę studia ;)
   • avatar
    gormar
    1
    Zobaczymy co z tego wyjdzie.
    Botanicule oraz Machniarium przeszedłem do końca. Ale już Samorosta 3 nie dałem rady.
    • avatar
     dariosata
     -3
     Nie chcemy takich ''mistrzuf'' przygoduwek!!! Chcemy normalnych gier przygodowych na ultra nowoczesnych silnikach z jak najbardziej realistyczna grafika z directx 12, ray-tracing,!!!
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Machinarium ograny na Androidzie, świetnie wydane pieniądze. Świetna przygodówka, bardzo oryginalny, wciągający klimat.