Komputery

Czy komputery mogą być tańsze?

przeczytasz w 1 min.

Intel twierdzi, że tak i ogłosił, że robi co może, aby zredukować ceny części komputerowych, w taki sposób, aby niemal każdy mógł sobie na nie pozwolić.

Jak powiedział Ajay Bhatt, jedna z kluczowych osób w Intelu, współtwórca standardu USB, zaledwie 1/6 ludności świata korzysta obecnie z komputerów (1 miliard osób). - Postanowiliśmy zaopatrzyć te pozostałe 5 miliardów osób w komputery, które będą znacznie tańsze, niż te, które obecnie są dostępne na rynku. - 

Niestety Bhatt nie poinformował dokładnie, co koncern robi, aby osiągnąć ten cel. Dodał jednak, że dział Intel Management Technology pracuje obecnie nad zredukowaniem problemu ataków na komputery za pomocą szkodliwego oprogramowania. Stwierdził, że jest to jeden z pośrednich kroków w stronę zmniejszenia kosztów utrzymania komputerów osobistych. Także i w tym przypadku nie wyjaśnił jakie kroki zostały podjęte, aby zwiększyć bezpieczeństwo użytkowników.

Źródło:Fudzilla
  

 

Komentarze

18
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  ... na Atomie ... ;D
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Napisałeś małe "z" w "zaledwie".:D jestem dokładny.
   • avatar
    0
    Jakoś dziwnie pocięty ten mój nius :P
    • avatar
     juggler
     0
     Pozostałym 5 miliardom widocznie bardziej przydałyby się chleb i woda, dlatego nie mają komputerów.
     • avatar
      Baltazar
      0
      co za bzdura, ceny procesorow intela od lat sa na tym samym poziomie, albo raczej progi cenowe - zmieniaja sie tylko modele. No chyba ze wezmiemy pod uwage lapuwki majace na celu wyeliminowanie konkurencji a tym samym zwiekszenie udziału intela w rynku.

      juggler - +1
      • avatar
       Vassago
       0
       Strzał w 10 Juggler.
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        No najlepiej to zacząć od procków co intel? Firma mająca 5 krotnie większy utarg niż AMD, posiada 75% rynku, pierwsza wprowadziła niższy wymiar technologiczny (32nm) i wprowadza niższy od wielu lat regularnie.

        Koniec wychwalania, na chip.pl pod eco pierwszy procek mają na 9-10 miejscu a cała reszta siedzi na samym dnie!!!
        • avatar
         szawel
         0
         To nie wiecie, że najnowsze badania amerykańskich naukowców dowiodły, że jedynym gwarantem podtrzymania życia jest zakupienie procesora Intel? Chleb i woda to mit.
         Najgorsze jest to, że marketingowcy są zdolni do tego, by wmawiać ludziom nie takie ciemnoty.
         • avatar
          Konto usunięte
          0
          Co za obłędna propaganda. Już to widzę - każdy koczownik przed swoją jurtą, Inuita przed igloo i Buszmen przed chatką z błota i krowich placków pomyka po klawiaturze laptopa z internetem. W wielu miejscach na świecie nie ma w miarę czystej wody pitnej i żywności, że o lekach i dachu nad głową nie wspomnę a tu takie bajędy Mr Ajay Bhatt opowiada.
          • avatar
           Darxis
           0
           A tyle zarabiają na komputerach
           • avatar
            Konto usunięte
            0
            Może i intel wprowadził jako pierwszy 32nm w CPU. Ale za to AMD wprowadzi 32 i 28nm w nowych GPU ,które i tak jest o niebo wydajniejsze od każdego proca intela np.w dekodowaniu filmów itp itd