Gry

Czy moda na Nintendo Wii zaczyna przemijać?

przeczytasz w 1 min.

Według analityków branży elektronicznej rozrywki popularność Nintendo Wii powoli się załamuje, a gracze coraz częściej zastanawiają się nad wyborem nowej platformy.


 

Jak dotąd „żywot” najnowszej, stacjonarnej konsoli Nintendo to niekończące się pasmo sukcesów. Wszystko wskazuje jednak na to, że moda na Wii powoli się kończy. Taki scenariusz już jakiś czas temu przewidzieli analitycy branży gier, którzy ostrzegali, że nastawienie się wyłącznie rynek „casual” jest dużym błędem.

Serwis Gamasutra postanowił sprawdzić jakie są przewidywania co sprzedaży gier na konkretne platformy w nadchodzącym okresie świątecznym. Zdaniem Douga Creutza, jednego z analityków Cowen Group, z którym skontaktowali się redaktorzy tegoż portalu, okres świąteczny będzie przysłowiową przepychanką pomiędzy Sony, Microsoftem i Nintendo. Co istotne jednak, znacznie wyższe notowania od Nintendo ma obecnie Sony, które może okazać się czarnym koniem tegorocznej „gwiazdki”.

Według Creutza problemem Nintendo Wii będą sami gracze, którzy tym razem wstrzymają się z zakupami nowych tytułów. Inne konsole nie będą miały raczej tego problemu, co może wskazywać, że „z bańki popularności Nintendo Wii powoli uchodzi powietrze”.

„Wierzymy, że sprzedaż gier na Nintendo Wii będzie powoli ciągnęła się przez cały okres świąteczny, co odczują przede wszystkim ci wydawcy, którzy zainwestowali spore pieniądze w produkcje gier na konsole Nintendo." - powiedział Doug Creutz. I dodał - "Najgorzej przedstawia się tu sytuacja Electronic Arts, które  w tym roku, wbrew naszym opinii, wyłożyło naprawdę ogromne środki na produkcje gier przeznaczonych dla Wii.”

Czyżby więc oto sprawdzały się proroctwa Sony i Microsoftu odnośnie poszukania przez posiadaczy Nintendo Wii nowych, znacznie „dojrzalszych” form rozrywki?

Źródło:Gamasutra.com, informacje własne

Komentarze

17
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Strach przed uszkodzeniem pięknego TV przez uderzenie go kontrolerem zatacza większe kręgi ;-)
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   HEH - "dojzalszych form rozrywki" - a co jest lepsze? Jakas badziewna gierka ma PS3/Xbox (lub super grywalnosc - nowy call of duty - ALE GRA NA DOSLOWNIE PARE GODZIN)

   Czy jest lepsza gra z TROCHU gorsza grafika - ale gra na dziesiatki godzin (np. klasyka wii sports resort) specjalnie dodalem ten przyklad bo przystawki Wii Motion Plus DIAMETRALNIE zmieniaja postac gry.

   Posiadacz konsoli Wii
   • avatar
    DJBOSS
    0
    Hmm, dla mnie w Polsce Wii zabija cena i zbyt uboga dostępność oprogramowania. Ta konsola i owszem ale za 500zł może by podniosła sprzedaż. Bogaci Casual`e dawno kupili dla mniej zamoznych za droga zabawka. Niestety cena/możliwości nie powala.
    • avatar
     scooby
     0
     Savae: mozna odtwarzac filmy, jednak trzeba raz zakombinowac z oprogramowaniem.

     W wypowiedzi Doug Creutz stwierdzil: "Najgorzej przedstawia się tu sytuacja Electronic Arts....." - EA maja problemy nie tylko na Wii ale in a PC wiec to raczej problem wypuszczania gniotow niz czegos innego.
     • avatar
      Huntcold99
      0
      "..Serwis Gamasutra.."
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Gdyby teraz wydali Nintendo Wii z Hdmi to by było super z tego względu iż:

       1. Na święta ludzie kupują nowe telewizory HD i połączenie wii HD z telewizorem HD dałoby super efekt.
       2. Na imprezy jak znalazł.
       3. Gdyby jeszcze było więcej tańszych gier do niego to by było super.