Serwery plików NAS

D-Link liderem globalnego rynku przełączników dla małych i średnich firm

przeczytasz w 1 min.

Według najnowszego raportu firmy Gartner*, w 2008 roku małe i średnie przedsiębiorstwa najchętniej wybierały urządzenia Ethernet pochodzące od D-Linka. Według tego samego raportu D-Link zajmuje drugie miejsce na świecie pod względem liczby sprzedanych portów.

Gartner szacuje ogólnoświatowe udziały D-Linka w rynku przełączników Ethernet dla małych i średnich firm na 32% - co oznacza dostarczenie na rynek ponad 13 milionów portów w sprzedanych przełącznikach. Doroczne badanie Gartnera pokazuje również, że udziały D-Linka w globalnym rynku przełączników wzrosły z 15.3% w 2007 roku do 16.3% w 2008 roku, co przekłada się na drugą pozycję na świecie, tuż za Cisco.
 
Sukcesy rynkowe D-Linka potwierdza także niedawno opublikowane badanie firmy In-Stat**. Według niego firma lideruje na rynku przełączników niezarządzanych, z ponad 35% udziałem w rynku. Na drugim miejscu plasuje się Netgear z udziałem 17%.

„D-Link nie tylko umocnił się na pozycji lidera sprzedaży portów przełączników niezarządzalnych, ale stale wykazuje duży wzrost sprzedaży portów przełączników zarządzalnych. Oznacza to, że rynek ufa technologii oferowanej przez naszą firmę.” – powiedział Michał Derdzikowski, szef polskiego oddziału D-Linka.

*: Gartner, Inc. “Market Share: Enterprise Ethernet Switches, Worldwide, 2008”, by Severine Real
** Źródło: In-Stat, „4Q08 Ethernet Switch Market Analysis”, oprac. Scott Scherer

Źródło: D-Link

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  suntzu
  0
  No No, Dlink ma swojej ofercie pare perełek, ale zdarzają się bomby:) NetGear strasznie zszedł z poiozmu, jakoś im nie wyszły ostanie modele, dziwne, że taki sukces mają.
  • avatar
   szawel
   0
   Robią ładne obudowy to się sprzedaje. ;) Szkoda, że środek już nie ten.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    ja tam wole Linksys. Miałem D-linka router i to był bubel cały czas trzeba go było resetować same problemy. Kupiłem Linksys i wogóle zapomniałem że mam coś takiego jak router także jeśli chodzi o sieci to tylko i wyłącznie Linksys
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Szczerze? D-linkowi daleko jeszcze do Cisco pod względem wykonania i niezawodności w działaniu. Ja swojej sieci na pewno nie zbudowałbym na ich switchach, routerach, itp, bo przejechałem się na dawnym modelu DI-524, który wieszał się codziennie. Od tamtego czasu korzystam ze sprzętu sieciowego Netgeara-zarówno w domu jak i w pracy. Nie wiem dlaczego piszecie, że zszedł z poziomu, bo moim zdaniem w dalszym ciągu robi najlepsze sieciówki, AP, routery, itp, a domowe ma w dobrych cenach (w porównaniu z linksysem, który też należy do czołówki).