Gry

Premierowy zwiastun gry DiRT 4, która trzyma poziom

przeczytasz w 2 min.

Pierwsze oceny gry DiRT 4 sprawiają, że oczekiwanie na jej piątkową premierę może być niezwykle trudne. Lepiej więc znajdźcie sobie coś do roboty.

9 czerwca na polskich półkach sklepowych wylądują pudełka z DiRT 4 – najnowszą odsłoną wyścigów od Codemasters. Do recenzentów kopie trafiły wcześniej, więc wiemy już, że te ostatnie dni wyczekiwania nie będą należały do najłatwiejszych.

Ponad 50 samochodów i szerokie opcje ich modyfikacji. Różnorakie trasy w Australii, Hiszpanii, Szwecji, Walii i Stanach Zjednoczonych. Tryb realistyczny i zręcznościowy. To właśnie DiRT 4 – jak to wszystko wypada w praktyce?

Gra DiRT 4 oceniana jest pozytywnie, a średnia not poważnie przekracza „ósemkę” w dziesięciostopniowej skali. Krytycy doceniają poczynione zmiany, a jednocześnie zwracają uwagę na to, że Mistrzowie Kodu w tym gatunku nie bez powodu znajdują się w czołówce – co jak co bowiem, ale samochodówki potrafią robić.

Zarówno rajdy, zawody rallycross, jak i wyścigi bardziej lub mniej typowych pojazdów oceniane są pozytywnie. Model jazdy zasługuje podobno na uznanie, tym bardziej że gracz może dostosować poziom trudności według swoich preferencji, wybierając bardziej symulacyjny lub zręcznościowy tryb rozgrywki.

Według PlayStation Universe (9/10) nie ma lepszej rajdowej gry na PlayStation 4. Taką samą notę przyznały Xbox Achievments oraz GameSpot. Ten drugi serwis opisał DiRT 4 jako najlepszy przykład na niesamowity poziom umiejętności ekipy Codemasters. 

„DiRT 4 to kwintesencja ścigania się. Spędzamy godziny na tuningowaniu samochodu, testowaniu go i powtarzaniu tego aż wszystko będzie doskonałe. [Później oczekiwanie] aż zgasną czerwone światła, walka o dobry start, jazda i rozkoszowanie się zwycięstwem, ale też możliwość kolizji na ostatnim zakręcie” – to już PlayStation LifeStyle (8,5/10). 

DiRT 4 auta

Możliwość prowadzenia przyjemnej, zręcznościowej rozgrywki, ale też wymagający tryb symulacyjny to cechy, które są również chwalone przez COGconnected (8,4/10), IGN Italia (8,1/10) i Hardcore Gamer (8/10). TheSixthAxis (8/10) dodaje, że „DiRT 4 to samochodówka na lata”.

Dlaczego zatem średnia nie dobija do „dziewiątki”? Niektórzy zarzucają, że tryb zręcznościowy jest zbytnio uproszczony. Po stronie minusów znajduje się też nierówna grafika. Wreszcie, krytykowana jest także niewielka różnorodność tras. Minusy te jednak nie były w stanie przyćmić wyraźnych plusów.

Nie pozostaje zatem nic innego jak przypomnieć, że w piątek gra DiRT 4 zadebiutuje na PC, PlayStation 4Xbox One oraz zostawić was z premierowym zwiastunem:

Źródło: Metacritic, Techland

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  hryna1717
  1
  Będe grał w gre :)
  • avatar
   Kropeczka
   -1
   Czyli kiepska grafika, trasy na jedno kopyto auta prowadzi się jak NFS i to tylko malutkie minusiki ???

   Hmmm
   • avatar
    Pogromca blacharni Pro
    -2
    Toz to ta gra, to bardziej jak Carmageddon niz Dirt!
    • avatar
     Artur827
     0
     No jestem ciekaw czy odpali na platformach z wieloma procesorami - DiRT 3 nie miał problemów, natomiast w DiRT Rally trzeba wyłączać poszczególne wątki...