• benchmark.pl
 • Ciekawostki
 • Coraz mniej urządzeń „Philips” jest tworzonych przez Philips. Dlaczego firma sprzedaje kolejny dział?
Ciekawostki

Coraz mniej urządzeń „Philips” jest tworzonych przez Philips. Dlaczego firma sprzedaje kolejny dział?

Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
14 komentarzy Dyskutuj z nami

Coraz mniej urządzeń z logo Philips faktycznie wychodzi z fabryk holenderskiego producenta. Już niedługo nawet popularne w naszym kraju małe AGD będą tylko „marki Philips”.

„Philips” w naszych domach tylko z nazwy

Nowe telewizory Philips są tak naprawdę produkowane przez TP Vision i to samo tyczy się sprzętu audio sprzedawanego pod tą marką. Za oświetlenie odpowiada z kolei Signify. Inaczej jest z tosterami, ekspresami do kawy, oczyszczaczami powietrza i innymi mniejszymi lub większymi akcesoriami gospodarstwa domowego, wciąż tworzonymi przez holenderskiego giganta, …ale i to niedługo się zmieni.

Philips zamierza sprzedać swój dział sprzętu AGD i chce zrobić to za rok lub maksymalnie półtora roku. Poinformowała o tym agencja Reuters, podająca również, że w ubiegłym roku biznes ten wygenerował 2,3 miliarda euro, co nie jest takim złym wynikiem. Bo też nie o to chodzi.

Philips targi

Dlaczego Philips sprzedaje dział AGD?

Sprzedaż działu AGD – kolejnego po RTV i oświetleniowym – jest następnym krokiem na drodze przekształcenia firmy Philips w przedsiębiorstwo wyspecjalizowane w produkcji sprzętu medycznego i rozwijaniu technologii na jego potrzeby. Małe i duże urządzenia do domu nie pasują do tej wizji przyszłości i dlatego Holendrzy pozbywają się tych oddziałów, z których jeszcze do niedawna najbardziej byli znani. 

Prawdopodobnie w nadchodzących latach sprzęt AGD z logo Philips nadal będzie pojawiał się na półkach sklepowych, by później trafiać na półki w naszych mieszkaniach. Z tą jednak różnicą, że ich producentem nie będzie już Philips.

Źródło: Reuters, Philips, informacja własna

Przeczytaj więcej o sprzęcie AGD:

Komentarze

14
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  AUTO6
  Pewnie wyszło im, że z branży medycznej wyciągną lepszą kasę. Trochę szkoda bo to jednak uznana marka na rynku RTV.
  5
 • avatar
  michael85
  To jeszcze ktoś w ogóle chce kupować urządzenia tej firmy? Kiedyś Phillips był synonimem jakości. Dzisiaj tandety i dziadostwa. Kilkanaście lat temu rozpoczął się upadek tej firmy. Dziś jako klient i użytkownik znacznie lepiej postrzegam firmę Xiaomi czy Huawei niż Phillips.
  4
 • avatar
  develoop
  Wszystko się kiedyś w tym życiu kończy, wszystko bez wyjątku, a Philips się skończył już dawno temu.
  4
 • avatar
  Barubar24
  Nokia to nie Nokia, Philips to też nie Philips, nawet Volvo nie jest już Szwedzkie, Chińczycy wykupią wszystko.
  2
 • avatar
  pawluto
  Od philipsa to mam maszynki do golenia - Bardzo dobre ale...No właśnie...
  Po kilku latach codziennego używania zepsuło się jedno ostrze z trzech...
  No to szukam w necie gdzie i za ile mogę kupić zestaw takich ostrzy...
  No i znalazłem - cena trzech metalowych kółeczek zwanych ostrzami kosztuje ...prawie tyle samo co nowa maszynka z nowymi ostrzami...!!! Mega oszustwo i naciąganie - Zamienniki można kupić za 20 zł ale niestety jak to zamienniki - kiepskiej jakości i co gorsze nie golą a wyrywają...Horror :)
  Philips w moich oczach upadł na samo dno...
  2
 • avatar
  Torrentowy Pirat
  A rzeczy, które są wciąż philipsa nie są przez nich produkowane, jedynie obudowy. Przykładem są słuchawki z serii Fidelio (x2), których przetworniki zostały opracowane i wyprodukowane przez firmę audio, zapomniałem nazwy, która została wykupiona przez philipsa. Dlatego słuchawki te okazały się sukcesem w świecie audiofilskim.
  -1
 • avatar
  brettsinclairdannywilde
  Szkoda firmy, bo w ostatnich latach najlepsze słuchawki z jakimi się zetknąłem były właśnie produkcji Philipsa.