Gry

Dobra sprzedaż Forza 3

przeczytasz w 2 min.

Pierwsze wyniki sprzedaży Forza 3 można uznać mianem bardzo optymistycznych. Tytuł zadebiutował na rynku 22 i 23 października lecz gra nie wszędzie podbiła serca i umysły graczy.

Już zanim Forza 3 ukazała się na rynku, spodziewano się że osiągnie dobre wyniki sprzedaży. Kontynuacja gry łączy w sobie wszystko to, co złożyło się na sukces jej poprzedników. Zespół programistów i designerów z Turn 10 włożył naprawdę sporo wysiłku aby stworzyć coś dalekiego od tego, co do tej pory mogliśmy oglądać w grach wyścigowych na Xboxa 360. W recenzjach Forza 3 otrzymuje najwyższą liczbę punktów i zdobywa wszystkie możliwe nagrody.

Wielokrotnie mogliśmy jednak przekonać się, że świetne recenzje, wielki rozgłos i mnóstwo nagród nie zawsze oznaczały sprzedaż jakiej można by się spodziewać. W Ameryce Północnej, uważanej przez wielu za najsilniejszy rynek dla Forza 3, gra znalazła się na drugim miejscu rankingu Xbox 360, za utrzymującą się na czele grą Borderlands.

Zadziwiające są wyniki sprzedaży poza Ameryką Północną. Forza 3 spadła na 6 miejsce w Japonii, podczas gdy w Wielkiej Brytanii zajmuje pierwsze miejsce wśród tytułów na Xbox 360. Wyniki w Japonii są tym bardziej nieoczekiwane, że liczba wypuszczonych przez Microsoft kopii gry od momentu jej ukazania się na rynku była szacowana na 50 tysięcy. Jednakże z powodu dalszego braku gry Gran Turismo 5, według zapowiedzi głównego konkurenta Forzy 3, być może japońscy fani wyścigów zdecydują się dać jej szansę.

Na chwilę obecną przewiduje się, że Forza 3 zdominuje sprzedaż na Xboxa 360, dopóki nie ukaże się Call of Duty: Modern Warfare 2. Jednak wiele źródeł wskazuje na to, że sprzedaż gry Forza 3 utrzyma się jeszcze przez dłuższy czas, podobnie jak wielu gier wyścigowych w przeszłości.

Po testach gry Forza 3 pojawiły się opinie, że ma ona unikalną cechę dzięki której może w nią grać każdy. Całość wygląda przy tym świetnie i a grywalność jest na wysokim poziomie. Jakie są Wasze opinie na ten temat?

Źródło: Fudzilla

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Mnie się gra nie podoba na pewno niej nie kupię.
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Dobra reklama i sprzedaż jest ;)
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    najwiekszym minusem FM3 jest niedostepnosc jej na PS3. chetnie bym wypiep$%&yl mojego x360 i przesiadl sie na konsole sony.
    drugi minus

    poronionym pomyslem jest wprowadzenie opcji cofania czasu po nieudanym manewrze. porownywanie hot lapow nie ma teraz sensu.

    poza tym same plusy w porownianiu z druga czescia (bazuje na demie FM3):

    - kokpity! zawsze jezdze z widokiem zza kierownicy
    - tv camera w replay'ach. teraz przez cale okrazenie mamy kamere tv a nie tak jak w dwojce przelaczala sie co chwile na rozne onboardowe widoki.
    - nowe tory
    - ladniejsze screenshoty
    - obsluga sprzegla (niestety ten zakichany x360 nie obsluguje mojej g25)
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     nie wiedzialem, nie mam fulla jeszcze. dzieki
     • avatar
      BuLLIT
      0
      Głównym przesłaniem gry jest model jazdy możliwość setapu auta i wpływ na jego zachowania, do tego dodali jeszcze super grafike, multum opcji społecznościowych online.

      Gra miażdży wg mnie, a Ci co nie grali niech się nie wypowiadają.

      Wnętrza są faktycznie biedne, ale w takim Shifcie jest 30 aut a gra waży podobnie. Dobrze że są, bo w FM2 ich nie było a gierka zgarniała równie wysokie noty i byla kozacka.