Mobile

Dolby planuje podnieść jakość dźwięku w smartfonach i tabletach

przeczytasz w 1 min.

Szykuje się spora zmiana dla miłośników dobrego brzmienia.

Dolby smartfon tablet

Urządzenia mobilne rozwijają się w dość szybkim tempie, chociaż łatwo zauważyć, iż producenci skupili się na kilku elementach, które przechodzą największe zmiany i to one mają przyciągać klientów. Raczej nie należy wymieniać tutaj jakości dźwięku oferowanego przez smartfony i tablety, bo chociaż ta jest wprawdzie coraz lepsza, to do ideału jej daleko. Być może za jakiś czas się to jednak zmieni.

Z pomocą przyjść planuje Dolby, a więc firma, która w tym akurat elemencie może mieć sporo do powiedzenia. Wygląda na to, że ma ona konkrety plan na to, by urządzenia mobilne przyciągały nas nie tylko ekranami o wysokich rozdzielczościach, ale jednocześnie także doskonałą jakością dźwięku wydobywającego się z głośników.

Dolby chce, by smartfony i tablety generowały przestrzenny dźwięk 3D. Pierwsze informacje na ten temat pojawiły się już podczas targów MWC w Barcelonie, prace idą podobno zgodnie z planem i wedle zapowiedzi rozwiązanie to pozwoli właścicielom urządzeń mobilnych na całkowite zanurzenie się w filmie, grze czy muzyce odtwarzanych na tablecie lub smartfonie.

"To bardzo ekscytujące, kiedy pomyśli się o możliwości wprowadzenia naszego planu w życie, na tablety i smartfony. Naszym celem jest to, by Wam to dostarczyć." - Joel Susal, Product Manager for Mobile w firmie Dolby

Dolby rozmawia z kilkoma producentami, którzy mieliby pomóc w popularyzacji nowej technologii. Pewne jest w tej chwili tyle, że będzie to rozwiązanie, które trafi do topowych urządzeń, które napędzane będą procesorem Qualcomm Snapdragon 805.

Pozostaje nam czekać na kolejne informacje.

Źródło: news.cnet, insidersguide.vzw

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  17
  "(...)przestrzenny dźwięk 3D"
  Akurat, to ostanie czego "telefonom" potrzeba. Sądziłem, że poprawią jakość przetwornika D/A, zastosują wyszukane wzmacniacze itp - a oni chcą tam wsadzić jakiś DSP do 3D? Może poprzestaną na jakimś specjalnym kodeku (czyli zrobią to przez soft)? Kicha...

  Ludzie jeszcze dają się nabierać na ten cały marketingowy hype woków czyde? (celowo z błędem)
  • avatar
   Dragonik
   1
   Tak i te bandy dzieciaków w autobusie z grającym "sprzętem" eh:(
   • avatar
    dysan112
    1
    To kiedy będą wzmacniacze lampowe w smartfonach ?
    • avatar
     StartX_pl
     1
     Czyli dalszy ciąg pompowania kasy w kolejne licencje, żeby sprzęt nie był za tani...