Oprogramowanie

Dopasuj Androida do swoich potrzeb

przeczytasz w 1 min.

Przejrzysty interfejs, wygoda użytkowania i duża liczba aplikacji sprawiły, że system Android w stosunkowo krótkim czasie zdobył ogromną popularność na rynku urządzeń mobilnych.

Aby utrzymać trend wzrostowy, korporacja Google wykonała kolejny ukłon w stronę użytkowników tego systemu - od dziś można używać wersji beta aplikacji sieciowej, która umożliwia każdemu zjadaczowi chleba stworzenie programu dla Androida.

Warte podkreślenia jest słowo "każdemu". Efektem trwających ponad rok prac jest narzędzie pozwalające "pisać'' programy osobom, które nie posiadają nawet elementarnej wiedzy z zakresu programowania. Wykorzystano tutaj popularną ideę edytora wizualnego, opartego na koncepcji WYSIWYG (z ang. To, co widzisz, jest tym, co otrzymasz). Do nas należy przede wszystkim wymyślenie aplikacji, następnie zbudowanie jej interfejsu poprzez przeciąganie elementów z zasobnika App Inventor na wirtualny ekran urządzenia z zainstalowanym Androidem. Na koniec musimy określić zasady interakcji tych elementów z użytkownikiem i... to wszystko. Resztę wykona za nas edytor.

 


 

Prostota użytkowania App Iventor została osiągnięta dzięki testom w szerokim gronie niezaawansowanych odbiorców, takich jak szóstoklasistki czy studenci pielęgniarstwa. Stworzone przez nas aplikacje można udostępnić na Android Market. Możliwość współdzielenia się autorskimi programami niesie, niestety, ryzyko zalewu Android Market wieloma bezużytecznymi "dziełami", co jeszcze bardziej powiększy panujący tam bałagan.

 

 

Dostęp do App Inventor można uzyskać po wypełnieniu formularza na stronie http://appinventor.googlelabs.com/about/. Znajdziemy tu także szczegółowy opis konfiguracji oprogramowania oraz urządzenia, na którym będziemy instalować i testować naszą aplikację.

 

Źródło: tgdaily.com

Polecamy artykuły:  
Najlepsze gry na latoTOP-10 Karty graficzne - lipiec 2010Test - na czym najlepiej przenosić dane

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Bandyto3xx
  0
  android coraz bardziej się nam rozrasta :-)
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   A jak się nie ma Androida to się nie pobawimy :x?
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Może i bedzie wiecej smiesznych bezuzytecznyh aplikacji, ale liczba ładnie podrośnie i w ten oto sposób Android Market dogoni ilościa aplikacji AppStore i google bedzie zadowolone i bedzie sie mogło chwalić ile to oni maja aplikacji i jaki to ich sklep jest wszechstronny, bo mają ładną cyferke. :)