Drony

Drony, drony wszędzie - przyszłość według DJI

przeczytasz w 1 min.

Lider branży twierdzi, że dron wkrótce stanie się gadżetem niemal tak istotnym dla użytkownika jak smartfon.

DJI Phantom X Concept

W krótkim czasie drony stały się niezwykle popularne. Liczba hobbystów rośnie z dnia na dzień, a i coraz częściej plany związane z wykorzystywaniem latających bezzałogowców przedstawiają przedsiębiorstwa (i to z różnorakich branży). W przyszłości wielowirnikowce będą mogły konserwować elementy miejskiej infrastruktury, monitorować place budowy i inne obszary wymagające stałego nadzoru, dostarczać przesyłki pod nasze drzwi, łapać przestępców, jak również wykonywać piękne ujęcia, które następnie będziemy oglądać na wielkim ekranie.

Będąca liderem w tym sektorze firma DJI stara się pchać do przodu wszystkie te projekty, ale jednocześnie nie zapomina o zwykłych zastosowaniach. Według chińskiego producenta dron może wkrótce stać się elektronicznym przyjacielem człowieka, jak smartfon, bez którego wiele osób nie będzie sobie wyobrażało wyjścia z domu. Nowoczesny bezzałogowiec będzie nam towarzyszył na każdym kroku – to dron rejestrujący nasze przygody, ale też zapewniający nam dzięki swojej funkcjonalności zwiększone bezpieczeństwo.

Najnowszy filmiki firmy DJI poświęcony został prototypowemu dronowi Phantom X Concept. Widzimy jak sprawnie unika on przeszkód na swojej drodze, nawet przy sporych prędkościach i jak podąża za swoim użytkownikiem nagrywając jego wyczyny. Cóż, tak według DJI wygląda przyszłość i to nie tak bardzo odległa. Zobaczcie sami i dajcie znać w komentarzach jakie są wasze odczucia związane z tą wizją.

Źródło: DJI, DroneLife

Komentarze

21
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Mati-PL
  2
  Piękne... i przerażające.
  • avatar
   Author
   2
   Koniecznie trzeba to uregulować miastowym to i tak jeden na drugim mieszkają w blokach to im wszystko jedno ale poza miastem są tereny prywatne gdzie przestrzeń prywatna może zostać łatwo naruszana.

   Takie przestępstwa naruszania miru domowego dronem trzeba konsekwentnie i surowo karać.
   • avatar
    Author
    2
    A teraz wyobraź sobie, ze jedziesz na skuterze i nagle wjeżdżasz w gromadę takich dronów, które lecą za kimś i dostajesz w łeb takim 5cio kilowym dronem przy prędkości 30 na godzine zgon na miejscu

    Albo to samo w samochodzie kiedy nagle przez przednia szybę jak bryła lodu wlatuje dron i trafia w dziecko na tylnej kanapie bo jakiś ziemniak bawi sie dronem w pobliżu drogi

    Juz nie mówiąc o tym, ze ktoś robi ci nagie zdjecia z powietrza na podwórku które lądują w necie
    • avatar
     Gładziu
     1
     Taaa, stróż zdychający po 10 minutach z braku prądu.
     • avatar
      kitamo
      1
      w Powrocie do przyszłości to dron chociaż psa wyprowadzał :)
      • avatar
       wdowa94
       0
       Lepsze to niż reklamy na stronach które trzeba blokować...
       • avatar
        HoseArkadioMorales
        0
        No dron jest ok ale ceny tych zabawek powalają
        • avatar
         Nalovp
         0
         Drony nie są bezpieczne...już kupiłem wiatrówke i będe spuszczał na ziemię.
         • avatar
          kerios83
          0
          Uregulowanie jak zwykle niczego nie zmieni poza tym, ze powstanie dodatkowy podatek dla posiadaczy i... dal reszty jak zwykle np. obowiazkowe ubezpieczenia od drona. tak dziala nasze panstwo i system - ruchac kowalskich aby chapac dla siebie kase.

          Juz o wiele lepszym roziwazaniem jest chociazby zabawa z wiatrowka. Jak taki mongol straci drona przy lataniu na czyjejs dzialce to sie zastanowi 2 razy zanim wpusci kolejnego na prywatny teren.