Gry

Dungeon Siege III - słowo o silniku

przeczytasz w 2 min.

Rich Taylor z Obsidian Irvine opowiada o silniku napędzającym Dungeon Siege III.

 Warto przeczytać:
 

Max Payne 3 ofiarą GTA V?

Przed rozpoczęciem produkcji każdej gry, szefostwo studia musi zdecydować - czy oprzeć swoje dzieło na którymś z dostępnych na rynku, komercyjnych silników, czy zdecydować się na stworzenie nowego. W przypadku Dungeon Siege III specjaliści z Obsidian podeszli do sprawy ambitnie i postanowili na potrzeby swojej nowej produkcji stworzyć zupełnie nowy silnik o nazwie Onyx, który ponoć idealnie nadaje się do obsługiwania gier typu RPG.

Opowiada o tym w wywiadzie dla serwisu Gamebanshee Chris Taylor ze studia Obsidian Irvine, zajmującego się produkcją DS3. Onyx jest ponoć niezwykle elastycznym silnikiem, a fakt, że programiści, którzy go tworzyli są na miejscu, gwarantuje, że gdy projektant, grafik czy scenarzysta poprosi o dodanie nowej opcji, można to zrobić w sensownie krótkim czasie. Silnik Obsidiana wyposażony jest we wszystkie narzędzia, potrzebne do stworzenia gry RPG, a Taylor szczególnie dumny jest z procedur tworzenia dialogów, które ponoć nie mają sobie równych. Onyx doskonale radzi sobie także z tworzeniem i przeliczaniem atrybutów dla każdej z klas postaci, co w grach typu RPG jest niezwykle ważne.

Skoro Onyx jest tak potężny, a jednocześnie prosty w obsłudze, może jest szansa na udostępnienie narzędzi graczom i sprowokowanie ich tym samym do tworzenia własnych przygód? Póki co, nie ma o tym mowy. Jak twierdzi Taylor, narzędzia do tworzenia własnej zawartości na pewno nie będą dołączone do Dungeon Siege III, ale w przypadku kolejnych gier, opartych na Onyksie, wszystko jest ponoć możliwe.

Dungeon Siege III wydane zostanie w maju, na PC, Xbox360 i PlayStation 3. Polskim wydawcą gry jest Cenega Poland.

Źródło: bluesnews.com

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  lukyeti
  0
  no czekamy spokojnie mam nadzieje że nie będzie poślizgu
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   super, może dla odmiany wydadzą w końcu skończony produkt, który nie będzie wymagał "fefnastu" łat, by w niego zagrać
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Na PC znów będzie trzeba kupować grafikę za 2k złotych aby mieć ten framerate bliski 30, natomiast konsole bez problemu dadzą radę ;)
    • avatar
     Maxdamage
     0
     Na ta gierke czekam z kumplami w rownym stopniu co na diablo 3.

     Ile nocek poszlo na DS2 i dodatek , wspomaganych whisky i red bullami ,to juz nie zlicze ;)

     Gra sama w sobie strasznie tepa i dla singla to bym jej w zyciu nie kupil , ale z ziomkami w co-op'ie i alkoholem to przednia zabawa .
     • avatar
      gloryseeker
      0
      To są jeszcze ludzie, których picie bawi??? :)
      ech młodzieńcze...
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Przed wydaniem 3 muszę koniecznie skończyć 2 na weteranie, zacząłem, ale tyle innych gier było potem... ale i dziś gra się w 2 przyjemnie