Płyty główne

Dwie nowe płyty główne na P45 od Asua.

przeczytasz w 1 min.

Przez kilka najbliższych dni uwagę większości osób przyciągać będą płyty główne przeznaczone dla procesorów Core i5. Mimo tego, firma Asus prezentuje swoje dwa nowe produkty - P5Q PRO i P5Q PRO Turbo, dedykowane dobrze zadomowionym układom Intel Core 2 Duo, Quad. Obie płyty bazują na chipsecie Intel P45 oraz charakteryzują się wysokim stopniem energooszczędności.

Na lamincie znajdziemy cztery sloty na pamięci DDR2-1300 (?), jeden zewnętrzny port eSATA oraz siedem SATA 3.0 Gbps, Gigabit Ethernet i układ dźwiękowy pracujący w standardzie 7.1. Model P5Q Pro Turbo wyposażony zostanie ponadto w dwa złącza PCI-Express x16, podczas gdy jego słabszy brat posiadał będzie tylko jedno.

P5Q PRO Turbo

P5Q Turbo

 

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Szymon331
  0
  Łocho. To ja myślałem że na DDR2 1200mhz w X38 się skończy. Nawet chyba takich pamięci się nie sprzedaje. Kingston oferuje 1150mhz reszta to OC. Ale czy ktoś wykręci poczciwe dwójki na 1300mhz?
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Ciekawe jaka cena jest tych płyt głównych.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    w tytule jest błąd: zamiast Asusa jest Asua
    • avatar
     Voytec
     0
     Jak dla mnie wypuszczanie kolejnych płyt na P45 jest bez sensu. Po pierwsze te płyty to "kotlety" - P5Q Pro Turbo to następca P5Q Pro tylko że z dodatkowym radiatorem na mosfetach. Druga płyta też wygląda jak P5Q. Jednym słowem dodali sobie Turbo i zmienili radiatory i nowa płyta jak malowana. Ciekawe tylko jaka będzie cena za to "kotletowe szaleństwo" :)