Ciekawostki

Google walczy ze spamem gdzie tylko może

przeczytasz w 1 min.

Spam to nie tylko niechciane wiadomości email. Google doskonale zdaje sobie z tego sprawę i wprowadza dodatkowe narzędzie do swojego Dysku.

Blokowanie spamu w Dysku Google

Jeśli chodzi o spam rozumiany jako otrzymywanie niechcianych wiadomości - zwykle doświadczamy go podczas korzystania ze skrzynki email. Coraz częściej jednak użytkownicy spotykają się z nierzadko niebezpiecznymi treściami udostępnionymi w ramach dysków chmurowych.

Google zna ten problem doskonale i mówi o walce z nim już o maja bieżącego roku. Wówczas zostało zapowiedziane narzędzie, które ma pozwolić na zablokowanie konkretnej osoby na Dysku.

W końcu jednak możemy mówić oficjalnie o wprowadzeniu funkcji blokowania spamu na Dysku Google. Jej działanie ma być proste i skuteczne - ale niestety nie będzie wolne od wad.

Dysk Google - blokowanie spamu

Zablokowanie wybranej osoby będzie możliwe w widoku Udostępnione dla mnie. Wystarczy wybrać właściciela niechcianego pliku i go zablokować. Ot, to na tyle szybkie rozwiązanie. Zablokowany użytkownik nie będzie mógł udostępnić plików, natomiast wszystkie, które zostały już zachowane na dysku - będą ukryte.

Jedyną wadą, która może być wykorzystana przez wyjątkowo nachalnych spamerów to możliwość obejścia blokady poprzez wykorzystanie innego adresu email.

Blokowanie spamu w Dysku Google jest wdrażana systematycznie do kolejnych użytkowników i powinna trafić do wszystkich najpóźniej w ciągu 14 dni.

Dajcie znać w komentarzach, czy mieliście już tę nieprzyjemność otrzymać spam na Dysk Google.

Źródło: Google

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Marti99
  8
  Dzieki firmom typu Google spam jest generowany (reklamy) a teraz ze spamem "walczą".
  • avatar
   RAQ73
   1
   google to spam