Gry

Dziś premiera gry The Division (nie bez problemów)

przeczytasz w 1 min.

Wyczekiwana gra akcji Ubisoftu wreszcie dotarła na pecety oraz konsole PlayStation 4 i Xbox One.

The Division

Dziś premiera jednej z najbardziej wyczekiwanych gier tego roku – The Division. Ta trzecioosobowa gra akcji z elementami RPG (których – jak się okazuje – jest więcej niż się spodziewano) od wielu miesięcy budzi ogromne emocje i wreszcie wszyscy już możemy przekonać się czy jest tak dobra, jak zapowiadała to firma Ubisoft.

Na wstępie krótko przypomnijmy, że The Division gra akcji, która przenosi nas do otwartego świata przedstawiającego zniszczony pandemią Nowy Jork. Jako agent staramy się przywrócić porządek miastu, w którym z powodu braku żywności i wody zaczyna panować chaos. Gra powstała z myślą o rozgrywkach sieciowych, ale można też grać w pojedynkę. Platformami docelowymi są konsole Xbox OnePlayStation 4 oraz pecety.

Wersja przeznaczona właśnie na te ostatnie borykała się od rana z poważnymi problemami. Serwery nie dawały rady, w wyniku czego rozgrywka była praktycznie niemożliwa. To pokazuje, że zainteresowanie tym tytułem faktycznie jest ogromne, ale też, że Ubisoft w ogóle nie uczy się na błędach. Większość tych problemów została już jednak na szczęście zażegnana. Niestety okazało się też, że The Division do sprawnego działania potrzebuje jeszcze mocniejszego sprzętu niż sugerowały to beta testy.

Pomijając jednak problemy – jak w akcji sprawdza się sama produkcja? Na razie jest jeszcze zbyt wcześnie, aby o tym mówić. Gra – zarówno graczom, jak i recenzentom – dopiero teraz została bowiem udostępniona, przez co na recenzje będziemy musieli poczekać najpewniej kilka dni. Użytkownicy na Steamie nie są jednak zbyt zadowoleni – obecnie tylko 47 proc. opinii jest pozytywnych. Zarzucają oni The Division przede wszystkim nudną i monotonną rozgrywkę.

Nie spieszmy się jednak z osądami (problemy z serwerami mogły przecież poważnie wpłynąć na negatywny odbiór) i uzbrójmy się w cierpliwość. Swoją drogą – gracie już? A jeśli tak, to jak wrażenia? Dajcie znać w komentarzach, a tymczasem zostawiamy was z pierwszymi 20 minutami rozgrywki:

Źródło: inf. własna, Kotaku, VG247, GameSpot

Komentarze

24
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  PiotroZ
  28
  Gra Ubisoftu i problemy, nie no, poważnie?
  • avatar
   Konto usunięte
   12
   Pozdrawiam PREORDEROWCÓW :D!
   • avatar
    DonHugo
    11
    A ktoś się spodziewał że będzie inaczej ? Co to za światowa premiera bez "problemów". Mam nadzieję że ubi jest dumne z tego co wypuszczają w dzień premiery swe "Perełki".
    • avatar
     Konto usunięte
     9
     Po wzięciu udziału w 2 BETA testach, podziękowałem Ubi za grę :) Obejrzę Stream'y w wolnym czasie, to mi wystarczy. Zaoszczędzę pieniądze i nerwy.
     • avatar
      superinferno
      7
      Drugi Watch Dogs tylko mniej grywalny i gorzej zoptymalizowany oraz troszkę gorsza grafika no i problemy z serwerami także troszkę wyższe wymagania(dwa razy wyższe ) ale za to bardzo nudne
      • avatar
       Bostonawy
       6
       Ciekawe czy dalej bierze tyle ramu co wcześniej na becie. Czasami dochodziło do 7,7Gb

       https://www.youtube.com/watch?v=pS3Zi6E7NW8
       • avatar
        Konto usunięte
        5
        "To pokazuje, że zainteresowanie tym tytułem faktycznie jest ogromne,"

        Nie koniecznie na pewno świadczy to o bardzo kiepskej infrastrukturze przygotowanej przez ubi. Z doświadczenia (czyli z innych gier multi ubisoftu) wiem, że nawet kilka tysięcy graczy potrafi rozłożyć ich serwery na łopatki.
        • avatar
         Satanski
         3
         Potrzebuje jeszcze mocniejszego sprzętu? Wydawać by się mogło, że po becie poprawią poprawią optymalizację a nie odwrotnie...
         • avatar
          Zawax
          0
          Kupiłem. 39 minut gry. Oddałem. Steam szybko się ogarnął ze zwrotem. Jest spoko :)
          • avatar
           disturbedone
           0
           Po zainstalowaniu bety grałem w nią około 40min, po dobiegnięciu do "ratusza"? wyłączyłem grę. Gdybym miał w co grać to nie włączyłbym jej ponownie.
           Nudna i mało wciągająca.
           W dzisiejszych standardach graficznie 4/6.
           • avatar
            kamild1996
            0
            Grałem w betę. Kampania mnie wciągnęła, ale wszystko inne już nie, bo zawialo nudą.
            • avatar
             SoulRak3r
             0
             A taki mieli fajny pomysł. Jak zwykle spieprzyli. Gry AAA powoli schodzą na psy bo zabija się całą inwencję twórców zastępując ją "bezpiecznym planem" by gra była dla każdego.