Konsole do gier

E3: Xbox Live z Bing, YouTube i Live TV

przeczytasz w 1 min.

Podczas swojej konferencji, Microsoft zapowiedział, że oferta platformy Xbox Live już wkrótce rozszerzy się o wiele dodatkowych funkcji.

Pierwszą nową funkcjonalnością jaka została zapowiedziana jest Live TV. Nie podano niestety zbyt wielu szczegółów na jej temat, wiadomo jednak, że usługa ta ruszyć ma jeszcze w tym roku, prawdopodobnie na jesień. Co dokładnie będzie oferowała? Tego także jeszcze nie wiemy, Microsoft zapowiedział bowiem tylko - „współpracujemy z liderami telewizji w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie”. Live TV może być sterowany komendami głosowymi i zawiera także funkcje DVR.

Xbox Live z usługą Bing

Microsoft poinformował również, że w konsoli Xbox 360 pojawi się specjalna wersja autorskiej wyszukiwarki Bing. Będzie ona sterowana komediami głosowymi, dzięki technologii Kinect, która na tym właśnie będzie się teraz także skupiać. Jak to działa? Dla przykładu, jeśli powiemy „Xbox Bing Spider-Man”, pojawi się lista wszystkich gier i filmów z Człowiekiem Pająkiem w roli głównej.

Ostatnią, ale i z pewnością dość ciekawą zapowiedzią, jest fakt, że w usługach Xbox Live pojawi się serwis YouTube. Co ważne, nie będzie to najprawdopodobniej żadna okrojona wersja, a pełnoprawny serwis, gdzie będziemy mogli korzystać z wszystkich jego funkcji.

Zobacz także informacje na temat gier z konferencji Microsoftu

Więcej z targów E3:

Źródło: ars technica 

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Se8a90
  0
  "Będzie ona sterowana -komediami- głosowymi"... ciekawe, ciekawe ;P
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Sterowanie głosem ma sens tylko w jednojęzycznym użytkowaniu.
   Chyba że ktoś lubi sobie akcentować rodzime słowa na angielski
   lub odwrotnie.
   A to już zależności jaki język się ustawiony jako operacyjny.   • avatar
    Konto usunięte
    0
    ps.miało być ustawi zamiast ustawiony.