Ciekawostki

Startuje Revolut Junior. Czy tak powinna wyglądać edukacja finansowa? [AKT.]

przeczytasz w 2 min.

Promowanie u młodych dobrych przyzwyczajeń finansowych, które w przyszłości zaowocują łatwiejszym osiąganiem niezależności. Taki cel przyświeca projektowi Revolut Junior. Czym jest ta nowa aplikacja dla rodziców i ich dzieci?

Aktualizacja, 13 maja 2020: 

Revolut Junior – aplikacja i karta dla dzieci już w Polsce

Niespełna dwa miesiące po oficjalnej zapowiedzi aplikacja Revolut Junior została udostępniona w Polsce. Została ona stworzona z myślą o dzieciach i nastolatkach. Dzięki niej mogą zarządzać swoimi pieniędzmi, wykonywać transakcje, a także otrzymywać sensowne porady finansowe, bo też zresztą edukacja i wyrabianie dobrych nawyków to w tym przypadku absolutne priorytety. Jak zresztą powiedział szef, Aurelien Guichard: 

Pierwsze rozmowy o pieniądzach zaczynają się w domu, a my wierzymy, że ważne nawyki i umiejętności finansowe zdobywa się krok po kroku – poprzez doświadczenie i pod nadzorem rodziców i opiekunów. Revolut Junior »rośnie« wraz z dzieckiem, aż do momentu gdy kończy 18 lat i posiada już umiejętności finansowe, które pozwalają uniknąć niepotrzebnych i kosztownych błędów.

Z Revolut korzysta w Polsce już ponad milion pełnoletnich użytkowników (którzy od początku roku zrealizowali za jego pomocą transakcje na ponad miliard złotych). Teraz dołączyć będą mogły do nich dziesiątki, a może i setki tysięcy dzieci. Konta dla nich muszą założyć rodzice lub prawni opiekunowie, a więcej na temat samej usługi możecie przeczytać w naszym oryginalnym newsie z marca, który znajdziecie poniżej.

Oryginalny news, 18 marca 2020: 

Co to jest Revolut Junior? To szansa na dobrą edukację finansową

Revolut Junior to finansowa aplikacja dla dzieci między 7 a 17 rokiem życia. To wirtualne konto, nad którym kontrolę sprawują rodzice lub opiekunowie prawni, korzystający z aplikacji Revolut. Dzięki niemu młode osoby mogą samodzielnie dysponować swoimi pieniędzmi, a dzięki stałemu nadzorowi jest to w pełni bezpieczne.

Rodzice otrzymują powiadomienia o transakcjach zrealizowanych przez dzieci, a do tego mogą w każdej chwili podejrzeć stan konta i zmienić ustawienia, na przykład wyłączając niektóre opcje. Na razie możliwe są tylko zwykłe płatności, ale w przyszłości lista funkcji ma być znacznie dłuższa.

Revolut Junior – na co pozwoli ta aplikacja?

Rodzicom pozwoli na:

 • podglądanie stanu konta, 
 • ustawianie limitu wydatków, 
 • kieszonkowe, czyli cykliczne doładowania konta, 
 • ustawianie celów oszczędnościowych 
 • oraz otrzymywanie powiadomień i raportów o wydatkach.

Revolut Junior screen

Dzieciom pozwoli na:

 • wykonywanie transakcji, 
 • zarządzanie oszczędnościami, 
 • przeglądanie historii płatności 
 • oraz uzyskiwanie porad finansowych.

Szczególnie warto zwrócić uwagę na ten ostatni punkt. Założenia Revolut Junior są bowiem takie, że będzie to aplikacja pomagająca rodzicom w finansowej edukacji najmłodszych. Własne konto to dla dzieci szansa na zrozumienie, jak działają pieniądze i dlaczego warto oszczędzać, a szereg rozwiązań dotyczących kontroli pozwala rodzicom zaufać temu narzędziu. 

Źródło: Revolut

Czytaj dalej o finansach: 

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  dziks
  7
  Jak dla mnie extra. Ostatnio moj 10-cio latek zaskoczyl mnie stwierdzeniem, ze juz rozumie czym jest wydanie 200zl na nowa paczke Lego. Odkad ma swoja skarbonke i sam nia zarzadza nauczyl sie szacunku do pracy i pieniadza i np. 200zl to realny wydatek, a nie abstrakca. Revoluta uzywam od roku i jestem z niego bardzo zadowolony. Jak bedzie taka mozliwosc, to skorzystam z opcji dla juniora - bankowosc elektroniczna, to nastepny krok w edukacji mlodzienca. A z samej apki i ja sie czegos naucze, np. na co dzisiejsza mlodziez wydaje kase ;)
  • avatar
   Konto usunięte
   -1
   Używam normalnego revolut i muszę stwierdzić że kontakt z pomocą techniczną to masakra czekałem 2 tygodnie żeby mi odblokowali konto jak pin zapomniałem niedopuszczalne.
   • avatar
    dolph
    0
    nie widzę, czy brak tu info iż dostępne tylko dla płatnych kont?