Mobile

Ekrany AMOLED mogą wkrótce częściej gościć w smartfonach

przeczytasz w 1 min.

Samsung planuje obniżyć cenę ekranów AMOLED o około 20%.

AMOLED

Kiedy przedstawiana jest specyfikacja nowego smartfona, a producentowi udało się zastosować w nim ekran wykonany w technologii AMOLED to zawsze wymieniane jest to w gronie największych atutów. Zanosi się na to, że w przyszłości będziemy mieli z tym zjawiskiem do czynienia nieco częściej.

Jednym z największych producentów ekranów AMOLED do urządzeń mobilnych jest obecnie firma Samsung. Z najnowszych doniesień wynika, iż chce ona nieco obniżyć cenę za swój produkt. Nieco to w tym przypadku około 20%. Nowe ceny obowiązywać mają od przyszłego roku, a ich osiągnięcie możliwe stanie się dzięki pozyskaniu przez koreańskiego producenta kolejnych partnerów.

Ekrany AMOLED są na ten moment około 30% droższe od standardowych LCD. To właśnie dlatego wielu producentów nie decyduje się na ich wykorzystanie. Być może wkrótce się to zmieni, z czego wielu użytkowników zapewne się ucieszy. Wypada mieć też nadzieję, że Samsung wciąż będzie omawiane rozwiązanie doskonalił.

Źródło: samsung, phonearena

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  ifeelveryblah
  -3
  Samsung nie jest przypadkiem jedynym producentem ekranów AMOLED? :D Przecież nazwa ta mówi, że jest to OLED od Samsunga :D
  • avatar
   manioor
   -12
   Oby nie, lepiej niech pakują IPS, przynajmniej kolory nie atakują wulgarnie moich oczu tak jak w Amoledach.