Gadżety

Mały wielki gadżet dla streamera - oto Elgato Stream Deck Mini

przeczytasz w 1 min.

Elgato Stream Deck Mini to kontroler z sześcioma przyciskami, który może okazać się najlepszym elektronicznym przyjacielem streamera. Premiera już niedługo.

To jest już poważna część „internetowego świata kulturalnego” – coraz więcej osób ogląda streamy i coraz więcej osób prowadzi takie transmisje na żywo. Ci ostatni mogą sobie ułatwić pracę, a przy okazji uatrakcyjnić swoje materiały, korzystając z gadżetu Elgato Stream Deck Mini.

Nowy mini-kontroler studyjny niemiecko-kalifornijskiego producenta ma sześć personalizowanych przycisków LCD. Mogą one służyć praktycznie do wszystkiego: od przełączania się między scenami, przez sterowanie czatem, po włączanie dodatkowych treści multimedialnych (na przykład zdjęć, GIF-ów czy materiałów audio-wideo).

Elgato Stream Deck Mini wygląd

Konfigurowanie urządzenia jest proste i odbywa się metodą „przeciągnij-i-upuść”. W dodatku do jednego klawisza można przypisać kilka działań. Nie można też nie dodać, że Elgato Stream Deck Mini jest kompatybilny z takimi platformami i narzędziami jak YouTube, Twitch, Mixer, Twitter, OBS Studio, Xsplit czy Streamlabs. 

Elgato Stream Deck Mini akcje

Jak komentuje Julian Fest, dyrektor generalny Elgato: „wprowadzając w zeszłym roku Stream Deck do oferty, udostępniliśmy twórcom materiałów cyfrowych możliwość korzystania z profesjonalnego kontrolera multimedialnego. Stream Deck Mini oferuje te same funkcje w mniejszym formacie i po bardziej przystępnej cenie. Twórcy materiałów cyfrowych w każdej skali mogą teraz wzbogacić swój system o narzędzie emisyjne klasy studyjnej i błyskawicznie poprawić jakość produkcji”.

Elgato Stream Deck Mini stream

Jaka to jest ta „bardzo przystępna cena”? Około 100 dolarów. Debiut gadżetu na polskim rynku został zaplanowany na tegoroczny wrzesień. A to już jego prezentacja wideo:

Źródło: Elgato, Corsair

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Balrogos
  5
  100 dolcow za 6 przyciskow? to nie lepiej skroty i makra sobie porobic na klawiaturze :)?
  • avatar
   Tomekkb
   1
   nie wiem po co to kupować za 100$ skoro za 140$
   jest to samo urządzenie tej samej firmy tyle że 15 przycisków (ale z tego co czytałem tam jest nielimitowana ilość przycisków, bo można tworzyć foldery w nim) i chyba lepszy nawet wygląd o ile ktoś na to patrzy ;)

   https://images-eu.ssl-images-amazon.com/images/I/41I0nh+9AEL._AC_US218_.jpg

   dostępny na amazonie
   • avatar
    tarzinio
    -1
    NA arduino zrobicie takie coś znacznie taniej.
    • avatar
     sebmania
     0
     Ciekawe co wychodzi taniej jeden duży wyświetlacz z komórki i przezroczyste przyciski czy przyciski z małymi wyświetlaczami.