Peryferia

Kontroler Etron USB 3.0 dostarczy 100 W mocy

przeczytasz w 1 min.

Tajwański producent zapowiedział kontroler zgodny ze standardem USB Power Delivery 1.0.

USB Power Delivery standard slajd

Rok temu organizacje USB 2.0 Promoter Group i USB 3.0 Promoter Group ogłosiły finalną specyfikację standardu USB Power Delivery, który pozwala na podniesienie mocy przesyłanej przez przewody USB, a tym samym zwiększenie funkcjonalności interfejsów USB 2.0 i 3.0. Firma Etron zapowiedziała pierwszy kontroler zgodny z tym standardem.

Układ Etron EJ 888 jest zgodny ze standardami USB Power Delivery 1.0 oraz USB Battery Charging 1.2. Nowy kontroler pozwoli dostarczyć nawet 100 W mocy (napięcie do 20 V i natężenie do 5 A), a tym samym skrócić czas ładowania akumulatorów oraz pozwolić na korzystanie z bardziej wymagających urządzeń – na przykład monitorów lub dysków typu 3,5 cala. Producent chwali się również większą stabilnością zasilania oraz możliwością jednoczesnego przesyłania danych i ładowania urządzenia. Nowy standard zachowuje wsteczną kompatybilność i nie powoduje zagrożenia porażenia prądem elektrycznym.

USB Power Delivery 1.0 standard slajd zasilanie

Producent zademonstruje możliwości nowego kontrolera podczas targów Consumer Electronics Show 2014, które odbędą się między 7 a 10 stycznia w Las Vegas.

Źródło: Etron, USB-IF

Komentarze

15
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  mutissj
  15
  11 razy wyższe napięcie i będzie można lodówkę podpiąć
  • avatar
   Konto usunięte
   12
   Ładowanie akumulatorów powinno być na osobnej przetwornicy prowadzone, tak jak było kiedyś osobne gniazdo było sygnałowe a osobne do doprowadzania energii elektrycznej.

   Sygnał doprowadza pewną część energii ale ona powinna służyć jako bufor a nie formę ładowania.

   Kolejna sprawa napięcie ładowania. Ładuje napięciem jak najniższym przy niskim prądzie ładowania, im wolniej tym dokładniej naładujemy akumulator.

   Wyjątkiem od tej reguły są tzw super kondensatory o wartościach kilku tysięcy faradów gdzie nie jest to wymagane.
   • avatar
    alkold
    1
    no i co jeszcze perpetum mobile ?? tylko napięcie na rozruch a potem do usb podłączysz i komputer będzie sam się zasilał przez usb
    • avatar
     AndreoKomp
     1
     W końcu będzie można podpiąć dysk 3.5" do komputera/laptopa bez latania z zasilaczem.
     • avatar
      Konto usunięte
      1
      To teraz trzeba będzie kupować zasilacze do komputera po 800 W - 1000 W ? Żeby to działało z kilkoma urządzeniami dobrze
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       A tam ja mam lepszy prund niż oni bo z Polski, a tu traktory na wodór z 0,5L
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        No właśnie a co z zasilaczem? Powiedzmy, że faktycznie podłączamy monitor, drukarkę i kilka innych rzeczy na USB. To dla obecnie standardowych zasilaczy za duże obciążenie. Żeby to działało zamiast 500W trzeba by stosować co najmniej 800W.