Peryferia

Kontroler Etron USB 3.0 dostarczy 100 W mocy

Paweł Maziarz | Redaktor serwisu benchmark.pl
15 komentarzy Dyskutuj z nami

Tajwański producent zapowiedział kontroler zgodny ze standardem USB Power Delivery 1.0.

USB Power Delivery standard slajd

Rok temu organizacje USB 2.0 Promoter Group i USB 3.0 Promoter Group ogłosiły finalną specyfikację standardu USB Power Delivery, który pozwala na podniesienie mocy przesyłanej przez przewody USB, a tym samym zwiększenie funkcjonalności interfejsów USB 2.0 i 3.0. Firma Etron zapowiedziała pierwszy kontroler zgodny z tym standardem.

Układ Etron EJ 888 jest zgodny ze standardami USB Power Delivery 1.0 oraz USB Battery Charging 1.2. Nowy kontroler pozwoli dostarczyć nawet 100 W mocy (napięcie do 20 V i natężenie do 5 A), a tym samym skrócić czas ładowania akumulatorów oraz pozwolić na korzystanie z bardziej wymagających urządzeń – na przykład monitorów lub dysków typu 3,5 cala. Producent chwali się również większą stabilnością zasilania oraz możliwością jednoczesnego przesyłania danych i ładowania urządzenia. Nowy standard zachowuje wsteczną kompatybilność i nie powoduje zagrożenia porażenia prądem elektrycznym.

USB Power Delivery 1.0 standard slajd zasilanie

Producent zademonstruje możliwości nowego kontrolera podczas targów Consumer Electronics Show 2014, które odbędą się między 7 a 10 stycznia w Las Vegas.

Źródło: Etron, USB-IF

Komentarze

15
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  mutissj
  15
  11 razy wyższe napięcie i będzie można lodówkę podpiąć
 • avatar
  dysan112
  12
  Ładowanie akumulatorów powinno być na osobnej przetwornicy prowadzone, tak jak było kiedyś osobne gniazdo było sygnałowe a osobne do doprowadzania energii elektrycznej.

  Sygnał doprowadza pewną część energii ale ona powinna służyć jako bufor a nie formę ładowania.

  Kolejna sprawa napięcie ładowania. Ładuje napięciem jak najniższym przy niskim prądzie ładowania, im wolniej tym dokładniej naładujemy akumulator.

  Wyjątkiem od tej reguły są tzw super kondensatory o wartościach kilku tysięcy faradów gdzie nie jest to wymagane.
 • avatar
  alkold
  1
  no i co jeszcze perpetum mobile ?? tylko napięcie na rozruch a potem do usb podłączysz i komputer będzie sam się zasilał przez usb
 • avatar
  AndreoKomp
  1
  W końcu będzie można podpiąć dysk 3.5" do komputera/laptopa bez latania z zasilaczem.
 • avatar
  Konto usunięte
  1
  To teraz trzeba będzie kupować zasilacze do komputera po 800 W - 1000 W ? Żeby to działało z kilkoma urządzeniami dobrze
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  A tam ja mam lepszy prund niż oni bo z Polski, a tu traktory na wodór z 0,5L
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  No właśnie a co z zasilaczem? Powiedzmy, że faktycznie podłączamy monitor, drukarkę i kilka innych rzeczy na USB. To dla obecnie standardowych zasilaczy za duże obciążenie. Żeby to działało zamiast 500W trzeba by stosować co najmniej 800W.