Internet

Facebook kupuje skradzione hasła dla naszego dobra

przeczytasz w 1 min.

Facebook odwiedza od czasu do czasu czarny rynek, aby wykupić nasze skradzione hasła od cyberprzestępców. Po co to robi? Dla naszego bezpieczeństwa.

O Facebooku można powiedzieć wiele złego, ale faktem jest, że do naruszeń bezpieczeństwa użytkowników dochodzi w tym serwisie niezwykle rzadko. Jak to możliwe?

Facebook wykorzystuje najprostszy system logowania: wystarczy podać login i hasło. To, co jest wygodne dla użytkowników, często jednak jest także dla nich niebezpieczne. I nie inaczej jest w tym przypadku. Mimo to, nie słyszeliśmy jeszcze o żadnych masowych wyciekach czy też innych naruszeniach bezpieczeństwa posiadaczy kont w tym serwisie.

Podczas konferencji Web Summit w Portugalii swoje wystąpienie miał Alex Stamos – szef działu zajmującego się bezpieczeństwem użytkowników Facebooka. Przyznał on, że bezpieczeństwo użytkowników nie bierze się znikąd. Jak się okazuje, jedną z praktyk serwisu jest wykupowanie skradzionych haseł od cyberprzestępców. 

Nie wiadomo ile dokładnie Facebook musi płacić cyberprzestępcom za hasła. Ostatecznie jednak faktycznie może to być bardziej opłacalne niż pozwalanie na naruszanie prywatności użytkowników. Finansowanie cyberprzestępczości trudno jest pochwalać, ale czasem może to mieć – jak widać – dobre strony. A co wy o tym sądzicie?

Źródło: Forbes

Komentarze

29
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Skaza
  5

  Facebook kupuje skradzione hasła...

  Podsumować to można krótko: Są pieniądze, jest impreza. Jest popyt, jest podaż.

  • avatar
   BariGT
   3
   Ad kiedy admin serwisu nie może zresetować skradzionego loginu i musi go "kupić"???
   • avatar
    Konto usunięte
    -2
    Ojjj żyd robi coś dla nas. Jak miło
    • avatar
     Fenarid
     -7
     Bzdura Jeśli Facebook skupuje hasła to tylko po to aby przekazać je amerykańskim służbą takim jak NSA aby mogły skuteczniej inwigilować ludzi.
     • avatar
      Maxdamage
      0
      ProTip:
      Nie da rady ukraść hasła użytkownika od firm takich jak Facebook, gdyż one po prostu nie mają pojęcia jakie masz hasło. Już od dawna wszystko opiera się o hash'e kryptograficzne, nikt kto wie co robi nie zapisuje haseł w bazie danych.

      Mogą co najwyżej kupować hasła które jacyś geniusze sami wpisali na stronce phishingowej.