Internet

Facebook może mieć problem - konkurencja goni

przeczytasz w 1 min.

W ostatnim badaniu Piper Jaffray Facebook zajął dopiero czwarte miejsce pod względem popularności serwisów społecznościowych

Facebook Twitter Instagram

Gdy myślimy o serwisach społecznościowych w większości przypadków pierwszym skojarzeniem będzie Facebook. To dla nas normalne – ale już wkrótce wszystko może się zmienić. Z badań przeprowadzonych przez Piper Jaffray i opublikowanych na łamach Wall Street Journal wynika, że pomimo tego, że portal Marka Zuckerberga ma obecnie największą bazę użytkowników, wcale nie robi on zbyt dużego wrażenia na młodych ludziach.

Badania prowadzone były na amerykańskich nastolatkach, ale nie oznacza to, że ich wyniki nie mają żadnego przełożenia na stan rzeczy w Polsce. Tak to już przecież jest w internetowym światku, że co staje się popularne w Stanach, to niedługo później zyskuje uznanie także poza nimi. 

Przejdźmy jednak do rzeczy. Z ankiety wynika, że najpopularniejszym serwisem społecznościowym wymienianym przez młodych ludzi jest… Instagram – takiej odpowiedzi udzielił co trzeci badany. Na drugim miejscu znalazł się Twitter (20 proc.), a zaraz za nim Snapchat (19 proc.). Sporym zaskoczeniem może być bardzo słaby, bo dopiero czwarty wynik Facebooka – portal uzyskał jedynie 15 proc. głosów.

Facebook Twitter Instagram badania
Popularność serwisów społecznościowych wśród młodych Amerykanów na przestrzeni lat / Piper Jaffray

I choć trzeba mieć w pamięci, że od 2012 roku Instagram należy do Facebooka, to jednak prawdopodobnie większość użytkowników nie jest na bieżąco z takimi szczegółami. Faktem pozostaje więc to, że pozycja samego portalu bardzo słabnie i być może próby stworzenia kombajnu od wszystkiego, to nie najlepszy pomysł. Jak bowiem widać, najpopularniejsze są te serwisy, które koncentrują się na określonej funkcjonalności.

Źródło: Digital Trends, Wall Street Journal

Komentarze

15
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  mati0706
  21
  No pięknie...era na sweet fotki, papki i inne srapki rośnie w olbrzymim tempie. Tfu! Strach się bać co to będzie za kilka lat.
  • avatar
   neXt___
   15
   Znudził się łebkom i tyle, tak samo jak kiedyś znudziła się nasza-klasa, myspace i inne relikty przeszłości. Teraz jest faza na te snapchaty i instagramy, ale to też minie. Taka kolej rzeczy.
   Sam konta na FB nie miałem nigdy, byłem wierny last.fm, dopóki go nie zepsuli =[
   • avatar
    Konto usunięte
    3
    Dziwne te ankiety ;-)
    • avatar
     Rav-X
     1
     Czemu w ankiecie niema Google+? Mój ulubiony, a Feja używam tylko do kontaktów ze znajomymi.
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      vkontakte
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       vkontakte
       • avatar
        Tchorg
        0
        U nas jako student używam Facebooka a konkretnie dla grupy naszego roku i podgrupy mojej gdzie zdobywamy najnowsze informacje i każdy może napisać co chce pot tym względem dla studenta jest najlepszy. ale siła pustych lasek może być większa dlatego insta itp rośnie w siłę.
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         idziemy łeb w łeb panowie
         Pięknie :)
         • avatar
          Snack3rS7X
          0
          Mam w dupie jedną i drugą firmę, różnica polega na tym że facebooka nie lubię za całokształt natomiast twittera za pisanie szyfrem w stylu @Osoba do której pisze też lubi #kanapki