Internet

Facebook się zmienia - więcej postów znajomych, mniej aktualizacji ze stron

przeczytasz w 1 min.

Dla Facebooka bardzo ważne jest, by na stronie głównej wyświetlana była zawartość, którą użytkownicy chętnie przeczytają.

Facebook Aktualności

Facebook jest obecnie najpopularniejszym portalem społecznościowym na świecie. Nic nie jest jednak dane na zawsze. Dlatego też dla ekipy zarządzanej przez Marka Zuckerberga tak ważne jest, by na stronie głównej wyświetlana była zawartość, którą użytkownicy chętnie przeczytają i dzięki której będą częściej wracać do „Aktualności” (czy jak kto woli: do newsfeedu). 

Za pośrednictwem swojego oficjalnego bloga Facebook ogłosił dziś, że planuje wprowadzenie modyfikacji do swoich algorytmów Aktualności. Efektem zmian ma być mocniejsze promowanie treści pochodzących bezpośrednio od znajomych. To właśnie publikowane przez nich posty będziemy wkrótce widzieć najczęściej.

Co warto podkreślić, najwyższy priorytet będą miały właśnie publikowane przez naszych znajomych posty, zdjęcia, wideo czy zmiany statusu. Inne działania, takie jak polubione przez nich treści czy ich komentarze stracą nieco na wartości. Facebook nie będzie już także miał problemu z wyświetlaniem kilku postów z tego samego źródła z rzędu.

Jakim kosztem to wszystko? W naszych Aktualnościach pojawiać może się znacznie mniej informacji ze stron. Facebook skomentował ten temat następująco: „Wpływ tych zmian na wasze strony będzie się różnić w zależności od waszych społeczności i ich aktywności. W niektórych przypadkach rzeczywiście zasięg może spadać. Ogólnie rzecz biorąc jednak strony nadal powinny publikować treści, które mają dla społeczności jakąś wartość”.

Źródło: Facebook Blog, The Next Web

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Detrioux
  3
  Tia... Znaczna część moich znajomyś wkleja takie głupoty i pierdoły że nie mam ochoty tego oglądać bo co mnie interesuje co mój znajomy albo znajomy znajomego polubił/skomentował. Jak klikam lubie to, to znaczy że się tym interesuje więc chce oglądać aktualności które polubiłem... głupota i naciągane "update-ty"
  • avatar
   Konto usunięte
   3
   Mnie najbardziej wkurzają te wirusy... A potem tego cholerstwa trudno się pozbyć... A jeszcze jak widzę posty w których niby komuś doladowało konto na fonie... Mogliby się takimi rzeczami zająć a nie.
   • avatar
    dominiko990
    2
    A tak w ogóle to ktoś używa tego facebooka??