Aplikacje mobilne

Facebook wymusi na wszystkich instalację Messengera

przeczytasz w 1 min.

Facebook chce abyśmy częściej instalowali na smartfonach jego mobilne aplikacje.

Facebook ma już dobrze ugruntowaną pozycję. W związku z tym może pozwalać sobie na więcej. Oczywiście nie wszystkie nowości spotykają się z ciepłym przyjęciem i podobnie jest teraz, kiedy to właściciele urządzeń mobilnych zaczynają być zmuszani do zmiany swoich upodobań

Osoby mające konto na portalu korzystają z aplikacji Facebook oraz Messenger na smartfonach i tabletach. Niektórym się to jednak nie podoba i wolą po prostu logować się poprzez przeglądarkę internetową i mieć dostęp do pełnej funkcjonalności portalu. Już wkrótce nie będzie to możliwe.

Facebook chce „zachęcić” użytkowników do instalacji swoich aplikacji, zwłaszcza Messengera. Jak? Bardzo prosto. Po zalogowaniu się na swoje konto i próbie przejścia do czatu otrzymamy komunikat, iż rozmowy przeniesione zostały do Messengera.

Facebook Messenger

Jako pierwsi zmianę odczują korzystający z urządzeń pracujących pod kontrolą systemu Google Android. Podobny los czeka jednak także zwolenników iOS.

Co sądzicie o takiej polityce? A może nie jest to żaden problem, ponieważ Messengera po prostu lubicie?

Źródło: androidpolice, iasoftgroup

Komentarze

23
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  8
  Ja tam wywaliłem apkę FB i Messengera z telefonu... cholerstwo zżera baterię... normalnie cały dzień spokój miałem a po wszelkich "apdejtach" to w południe już 15%...
  • avatar
   deel77
   6
   Przez wiele lat opierałem się korzystaniu z facebooka, twierdząc że to nie ma sensu. Jednak jakiś czas temu uległem namowom i założyłem tam konto. Dziś wiem że miałem rację fb jest bez sensu i ma tylko jedną fajną funkcjonalność - możesz zawsze być na czasie z kompromitującymi materiałami znajomych.
   • avatar
    mgkiler
    5
    A ja nie rozumiem ludzi, którzy ciągle tylko w telefon się gapią, bo ktoś na messangerze piszę.

    Jak jestem w towarzystwie z ludźmi to nie po to by gapić się w telefon.

    Co jest tak ważnego, że nie można pogadać z człowiekiem obok, tylko ciągle ekran telefonu i ekran telefonu.

    Ja nie mam z tym problemu, by po powrocie do domu przeczytać maile jakie dostałem, a na żywo mieć kontakt z ludźmi normalny - bez gapienia się w telefon.

    A i zaraz ktoś napiszę, że mail jest nie wygodny - nie jest. Ja używam aplikacji do poczty, która sama mi na komputerze stacjonarnym ściąga pocztę z 3 kont pocztowych. A sprawdza pocztę sama w tle chyba co 5 minut. I nie muszę na żadną stronę internetową wchodzić, czy się logować, wpisywać haseł itp.

    A na facebooka loguje się tylko jak dostanę maila, że ktoś do mnie pisał.

    • avatar
     topiq
     5
     Prędzej wywalę FB niż zainstaluję Messengera. Nie lubię być do niczego zmuszany. FB służy mi wyłącznie na kształt czytnika RSS, gdzie mam dodane interesujące mnie strony z newsami. Bzdurne wpisy znajomych albo już dawno poblokowałem albo się pozbyłem znajomych z FB. Niestety nie każda strona ma możliwość dodania się do czytnika RSS, stąd FB pełni rolę zastępczą dla tych, którzy tylko z FB korzystają.
     Niestety rośnie nam pokolenie FB-zombie, które szwęda się po ulicach z nosem w smartfonie, klepiąc przez Messengera, ze słuchawkami na uszach, odizolowani od zewnętrznego świata i stwarzający często zagrożenie na drodze, bo wchodzą bez spojrzenia na lewo i prawo czy samochód się zbliża, na przejście dla pieszych. Zawsze powtarzam, wszystko jest dla ludzi, nawet wódka. Tylko trzeba ze wszystkiego korzystać mądrze i z umiarem. Nawet FB bywa przydatny, choć często pod wpisami o FB czyta się trollujące komentarze, jak to się wyśmiewają z użytkowników FB jacy to "niemądrzy" ludzie, bo konto na "fejsie" to zło i dla idiotów.
     • avatar
      patol1984
      5
      Ten sam messendzer, który korzysta sobie kiedy chce z micro w telefonie i wysyła nagrania w świat?
      • avatar
       sn00p
       -1
       Ja korzystam z messengera ale konta na FB nie mam. Fajnie że "cukier" daje taką możliwość :)
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        User agent -> chrome Windows i gotowe
        • avatar
         mati306
         0
         Wszystko byłoby spoko, jakby ten messenger miał jakąkolwiek opcję wyłączenia go
         • avatar
          Nullmaruzero
          0
          Hmmm, a ja wyczytałem że alternatywą będzie wchodzenie pod adres messenger.com albo m.me/nazwa_użytkownika — więc jak to jest? Serio pytam bo informacji w oryginale nie widziałem.
          • avatar
           Marucins
           0
           Nic nie stoi na przeszkodzie aby skoksować konto.
           • avatar
            pablo11
            0
            To smao było w aplikacji facebook, dało się to ominąć usuwając dane z aplikacji. Jak zrobią tak na stronie, po prostu nie będę na nią wchodził. Tak jak aplikacja facebook poszła przez narzucanie się do kosza.
            • avatar
             PL_SBX
             0
             Nie rozumiem waszych problemów.
             Sprawdźcie tą stronę: https://www.messenger.com/ - facebookowy messenger na osobnej stronie.
             Możliwe że umożliwi to korzystanie z niego bez konieczności instalacji apki.
             • avatar
              sabaru
              0
              Nie dość że coraz więcej reklam się pojawi na komórkowym Facebooku to jeszcze zmuszają do instalacji kolejnych programów.