Bezpieczeństwo

FBI ostrzega o bezpieczeństwie telewizorów z funkcją smart

przeczytasz w 1 min.

Każde urządzenie podłączone do internetu otwiera się na możliwość ataku hakerów. Nie wspominając o tym, że producenci takich urządzeń zbierają dane o klientach.

Nie inaczej jest w przypadku smart telewizorów, które dzięki serwisom takim jak Netflix stają się coraz bardziej popularne. Zatem jeśli właśnie kupiłeś taki telewizor z okazji promocji w Black Friday zastanów się czy przestrzegasz zasad bezpiecznego użytkowania.

Bezpieczeństwo Smart TV

Wiele modeli nowoczesnych telewizorów jest wyposażonych nie tylko w kamerę, ale także mikrofon. Producenci niestety nie traktują priorytetowo bezpieczeństwa urządzeń podłączonych do internetu. Wykorzystują to cyberprzestępcy, którzy do takiego niezabezpieczonego telewizora mogą uzyskać dostęp przez router. A niektóre urządzenia są bardziej podatne na atak niż inne.

Co na to FBI?

W związku z szaleństwem promocji na Black Friday, FBI wydało ostrzeżenie o zagrożeniach jakie mogą stanowić inteligentne urządzenia. Poza notorycznym gromadzeniem naszych danych przez producentów, hakerzy mogą w najgorszym przypadku przejąć kontrolę nad urządzeniem. Czyli mogą nas podglądać i słuchać. Oczywiście ataki na smart telewizory są rzadkie, ale nie są niemożliwe.

Jak zabezpieczyć swój telewizor?

Przede wszystkim często aktualizować oprogramowanie oraz dobrze zapoznać się ze wszystkimi opcjami inteligentnego telewizora. FBI dodatkowo zaleca zaklejenie nieużywanej kamery czarną taśmą. Jeśli ktoś korzysta z kamery, a jednak chciałby ją zasłaniać to może zakupić specjalną zaślepkę.

Najbardziej skuteczne jednak, chociaż najmniej wygodne, jest po prostu odłączanie telewizora od internetu.

Źródło: www.fbi.gov

Warto zobaczyć również:

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  walorozo
  8
  "Inteligentny dom" to po prostu dom wielkiego brata, w którym prześwietlone jest wszystko, a 5g to do tego główne narzędzie.
  • avatar
   Konto usunięte
   4
   Kiedyś Samsung przyłapany na podsłuchiwaniu przez swoje TV (analiza ruchu sieciowego) skomentował oficjalnie: "zalecamy aby w towarzystwie telewizora nie rozmawiać na drażliwe tematy" PADŁEM xD
   • avatar
    Dragonik
    0
    Jak zabezpieczyć smart TV? nie podłączać do internetu, ewentualnie co jakiś czas sprawdzić oprogramowanie i do widzenia.
    • avatar
     Kenjiro
     -1
     "Przede wszystkim często aktualizować oprogramowanie" to zła rada w ogólności, gdyż nie zawsze nowsze oprogramowanie jest lepsze. Niestety, najczęściej trzeba wyłączać automatyczne aktualizacje, by się nie okazało, że w pierwszy dzień świąt zostaniemy z uwalonym TV, bo akurat zechciało mu się zaktualizować na zepsuty soft.
     • avatar
      dolph
      0
      oczywiste było że smart = inwigilacja