Ciekawostki

Firmy technologiczne pod kontrolą UE

przeczytasz w 1 min.

Joaquín Almunia, komisarz Unii Europejskiej ds. konkurencji, zapowiedział, że Komisja Europejska będzie kontynuować monitorowanie firm technologicznych pod kontem działań antyspołecznych. 

Nic nie wskazuje na to, że Almunia może być bardziej pobłażliwy dla firm technologicznych niż jego poprzedniczka Neelie Kroes, która nałożyła miliard euro grzywny na Intela za naruszenie wolnej konkurencji. Kara ta pozostaje najwyższą w historii nałożoną przez UE na jedną spółkę - firma nie zgadza się z wyrokiem i będzie się odwoływać. 

- Komisja Europejska nie może pozostać obojętna wobec braku skutecznych odszkodowań dla ofiar naruszeń - powiedział Almunia. Dodał również, że będzie mieć oko na rozwój w dziedzinie handlu elektronicznego. Według niego istnieje potrzeba znalezienia lepszej równowagi w celu zapewnienia, że tradycyjne punkty sprzedaży detalicznej będą w stanie konkurować ze sprzedażą towarów za pośrednictwem Internetu.

 

 

Źródło: Fudzilla.com

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  "Działania antyspołeczne"... potem tylko krok od "wrogów ludu" i ku chwale eurosojuza Intel zostanie znacjonalizowany, a jego szef rozstrzelany przed kwaterą Komisji EUropejskiej.

  Trójki klasowe będą sprawdzać w sklepach, czy sprzedawcy mają odpowiednie ceny, a także, czy dbają o uświadomienie klasowe społeczeństwa. Potem wprowadzamy kartki na podzespoły i listy kolejkowe :)

  Echh... a kiedyś Europa była takim sensownym sojuszem monarchii, człowiek mógł z Paryża do Peterburka przejechać pokazując paszport zaledwie dwa razy, kapitalizm kwitł a nowe wynalazki podbijały świat. Ech, królowa Wiktoria się w grobie przewraca