• benchmark.pl
 • Gry
 • Wkrótce premiera polskiego postapokaliptycznego symulatora - twórcy zaprezentowali intro gry
Gry

Wkrótce premiera polskiego postapokaliptycznego symulatora - twórcy zaprezentowali intro gry

przeczytasz w 1 min.

Floodland to survivalowy symulator budowy w mieście, które zostało zniszczone przez zmiany klimatyczne. Premiera gry już niedługo, a tymczasem polskie studio Vile Monarch przygotowało klimatyczny trailer.

Floodland na klimatycznym zwiastunie

Floodland zostało zapowiedziano podczas tegorocznych targów Gamescom 2022. Patrząc na pierwszą recenzję z gry, nie trafi ona raczej do grona najlepszych polskich gier, jednak nie można jej odmówić ciekawego pomysłu, intrygującego klimatu oraz ładnej oprawy graficznej. Zaprezentowany przez twórców nowy zwiastun prezentuje część sekwencji otwierającej grę, dzięki czemu gracze mogą poczuć nastrój oraz atmosferę, jaka otacza bohaterów produkcji w dążeniu do przetrwania w postapokaliptycznym świecie.

W Floodland, związku ze zmianami klimatycznymi, doszło do całej serii wydarzeń, która doprowadziła do zniszczenia świata. W tym pełnym bagien i wysp świecie gracz musi pomóc przetrwać grupom ocalałych ludzi, zdobywając zasoby z pozostałości zatopionego miasta, odkrywając na nowo technologię i utrzymując pokój między zwaśnionymi frakcjami.

Znany Ci świat zatonął w mrokach przeszłości, zastąpiony przez wyspy, bagna i odizolowane gromady ocalałych. Zbierając ubogie zasoby, musisz odkrywać nowy świat – wyspa po wyspie – pomagając tym, którym zdołasz, i stawiając czoła tym, którzy nie podzielają Twojej wizji przyszłości.

Kiedy premiera Floodland?

Już tylko tydzień dzieli nas od debiutu Floodland. Produkcja Vile Monarch zadebiutuje 15 listopada 2022 roku i trafi na pecety. Będzie dostępna na platformach Steam oraz GOG. Można już ją dodać do swojej listy życzeń. Grę wyceniono na ok. 141 zł.

Źródło: plaion, youtube, steam

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  skizz
  13
  "polski postapokaliptyczny symulator" - brzmi jak symulator naszego kraju w najbliższej przyszłości po rządach PiS
  • avatar
   paankracyk
   6
   Jak to jest, że w tym kraju z dykty wciąż jest tylu utalentowanych ludzi zdolnych tworzyć takie rzeczy :) O tytule nawet nie słyszałem, ale trzeba będzie obadać.
   • avatar
    wolak
    4
    Równie dobrze mogło by to być intro Polskiej kreskówki, a nie gry. Nawet nie wiadomo jaki rodzaj gry, jak tydzień do premiery to chociaż pokazali by samą grę
    • avatar
     pawluto
     -2
     Bzdety o zmianach klimatycznych i zalaniu wodą ziem...
     Ocieplenie klimatu podobno a co roku praktycznie ta samo temperatura w każdym miesiącu...
     No i te ostatnio akce z przyklejaniem się do dzieł sztuki...
     Wszystko to opłacane jest przez wiadomych osobników którym ręki bym nie podał...
     • avatar
      Marucins
      0
      Hmm... skąd ja to znam :)
      Tak czy inaczej z miła chęcią zobaczę.