Gry

Football Manager 2012 doceniony przez fanów i recenzentów

przeczytasz w 1 min.

Najpierw był Championship Manager, potem Sports Interactive swoje dziecko musiało przemianować na Football Managera. Zmieniła się nazwa, a więc od lat niezmienne pozostają już tylko wysokie oceny.

Kolejna wersja debiutowała w sklepach na początku minionego tygodnia. Fani alarmowali o dość poważnym bugu przeszkadzającym w rozgrywce, jednak twórcy łatkę wypuścili na tyle szybko, że ostatecznie nie zasugerowali się tym recenzenci.

Football Manager 2012

A recenzje w tym roku są... jak zawsze pozytywne, popierane wnioskiem "tego już chyba nie można zrobić lepiej". Sama średnia utrzymała się na corocznym dla serii standardzie - 85% z niemal 30 recenzji zebranych w bazie metacritic. Wprawdzie najniższa nota to 70%, a zaraz potem od 80% wzwyż. Aż do 95%.

Z prestiżowych mediów najwięcej daje oczywiście brytyjski Telegraph - 90%. Oczywiście, ponieważ na Wyspach Football Manager jest uwielbiany mniej więcej w ten sam sposób, co Wiedźmin w Polsce. 90% dali również: Strategy Informer, CVG, IGN. Game Star i PC Gamer UK dali 85%, a 80% dał GameSpot.

Wśród pochwał znalazło się oczywiście wszystko to, co przed rokiem: realizm, grywalność, mnogość opcji. Teraz jest tego jeszcze więcej. GameSpot nieco truistycznie wypomina grze, że nie jest dla każdego ze względu na poziom trudności. IGN trochę narzeka na interfejs, który powinien zostać nieco odświeżony.

Football Manager 2012

Wiele jednak wskazuje na to, że Football Manager 2012 jest dokładnie taki, jak oczekiwano, a fani znów będą wniebowzięci.
 

 Więcej o grach:

Źródło: metacritic

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  1
  Długo było trzeba czekać, bo aż do wczoraj wieczorem, ale było warto.
  • avatar
   Minyatur
   0
   A co wy na to by każdy polak zarabiał 10000zł na miesiąc???
   • avatar
    Jakub Kralka
    -1
    Niemal całe zeszłoroczne ferie zimowe (z krótkimi przerwami na stok) zajęło mi wygranie z Wisłą Kraków prestiżowej Ligi Mistrzów. W tym roku będę silny, nie dam się FM'owi :)
    • avatar
     Konto usunięte
     -2
     Błąd. Football Mananger i Championship Manager to dwie różne gry, dlatego zdanie:

     "Najpierw był Championship Manager, potem Sports Interactive swoje dziecko musiało przemianować na Football Managera. Zmieniła się nazwa, a więc od lat niezmienne pozostają już tylko wysokie oceny."

     jest nieprawdziwe. Ponadto, o ile Football Manager od poczatku czyli 2005 roku dostawał wysokie oceny, o tyle Championship Manager już tylko z roku na rok dołował, aż zaniechano jego dalszej produkcji na komputery PC.
     • avatar
      Konto usunięte
      -3
      Hello
      Mam takie pytanko...

      Czy możliwa jest gra w multi w takie gry jak BF BC, Black Ops
      przez neta w zasięgu:
      -orange CDMA
      -play UMTS 900 HSPA+
      • avatar
       Damian Szymański
       0
       Do wczoraj? Eghem przecież premiera była 21. Mówisz o jakimś patchu?
       Sam jeszcze gry nie sprawdzałem, ale na pewno niedługo sprawdzę.
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        Obaj tę historię znamy :) Nie mniej taka konstrukcja zdania może wprawić nieświadomego czytelnika w błąd, który mógłby wywnioskować że po śmierci 'pierwszego' Championship Managera na skutek rozpadu duetu SI-Eidos został tylko Football Manager, a CM Eidosa całkowicie zniknął.