Gry na konsole

Frostpunk zmierza na konsole - premiera latem

przeczytasz w 1 min.

Mroźny Frostpunk trafi na konsole PlayStation 4 i Xbox One w gorące (mamy nadzieję) lato. Chwalony tytuł ekipy 11 bit studios jest obecnie dostosowywany do charakterystyki tych urządzeń.

Symulator burmistrza ostatniego miasta na Ziemi, a zarazem strategia, w której tworzymy nie kolejne imperium, lecz społeczeństwo zdolne do przetrwania w ekstremalnie trudnych warunkach. To właśnie Frostpunk – świetna polska gra, przy której pecetowcy bawią się od dwunastu miesięcy. Odpowiedzialna za nią ekipa 11 bit studios ogłosiła, że wkrótce dołączą do nich konsolowcy.

O tym, że polski symulator trafi do katalogów gier na PlayStation 4 i Xbox One, mówiło się już od wielu miesięcy, ale dopiero teraz oficjalnie zapowiedziane zostało wydanie Frostpunk: Console Edition. Dowiedzieliśmy się, że jego premiera odbędzie się latem tego roku – autorzy nie spieszą się jakoś szczególnie, bo chcą mieć pewność, że gra będzie doszlifowana, a jej mechanika i interfejs dostosowane do zabawy z padem w dłoniach. 

Frostpunk: Console Edition zawierać będzie „podstawkę” oraz wszystkie darmowe dodatki, jakie trafiły w ciągu ostatniego roku do pecetowców i jakie trafią do nich w przyszłości.

Frostpunk: Console Edition – trailer zapowiadający:

W grze Frostpunk otrzymujemy zadanie, polegające na sprawowaniu kontroli nad ostatnim miastem na Ziemi z alternatywnej wersji XIX wieku. Gra toczy się nie tylko o jego rozwój, ale przede wszystkim o przetrwanie. Niełatwe warunki oznaczają konieczność podjęcia wielu trudnych moralnie decyzji, jak również podtrzymywania nadziei i chęci do życia wśród lokalnej społeczności. 

„Gracz może być albo oświeconym władcą, albo i nawet brutalnym tyranem, odkrywając, że wybory i decyzje w tym świecie nie są łatwe, i że ciężar sprawowania władzy może być tak ogromny jak odpowiedzialność za ludzi, która spoczywa na barkach lidera” – czytamy w oficjalnej zapowiedzi.

Źródło: 11 bit studios, VG247

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    danieloslaw1
    -1
    niech daja z 5-10 nowych map bo ta gra umiera :(